Home / Diğer Kategoriler / Tüm Bankalardan Günlük Para Çekme Limiti

Tüm Bankalardan Günlük Para Çekme LimitiHangi banka ATM’lerinden günlük para çekme limiti ne kadar?

Türkiye’de bankacılık sektörü her gün kendini aşarcasına yenileniyor. Her banka müşterilerine farklı hizmetler sunarak pastadan daha fazla pay almaya çalışıyor. Şubeye giden insan sayısı her gün biraz daha azalıyor. Şubesiz bankacılık moda oldu. Hemen herkes internet bankacılığı kullanmaya başladı. ATM lere de ilgi bu bağlamda artmaya devam ediyor. Küçük illerde ilçelerde şubesi yok belki ama bankamatiği mutlaka var.

ATM açılımı nedir?

ATM (İngilizce Automatic Teller Machine), halk arasında Bankamatik olarak bilinen otomatik vezne makinesi.

Her bankanın günlük bir para çekme limiti var. Ama para yatırma limiti yok. İstediğiniz kadar para yatırabiliyorsunuz ancak istediğiniz kadar parayı çekemiyorsunuz. Bankaların belirlediği limitlerin üzerine maalesef çıkamıyorsunuz. Bazı bankalar ekstra ücret talep ederek, günlük nakit çekme limiti üzerindeki rakamlara izin veriyor. Bankamatiklerden en çok yaptığımız işlem olan para çekmenin bankalara göre günlük çekim limitleri değişiklik gösterebiliyor. Şimdi bu yazımızda günlük para çekme limitlerinin ne kadar olduğunu anlatalım. Teker teker yazalım şimdi;

1 – Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası ATM’lerinden para çekme günlük limiti; yurt içindeki ve yurt dışındaki İşbank ATM’leri için 1.500 TL‘dir.  Eğer daha fazla nakit çekmek isterseniz komisyon ödeyerek istediğiniz rakamı çekebilirsiniz.

2 – Odeabank

Odebank ATM‘lerinden para çekme günlük limiti 1.500 TL ‘dir.

3 – Garanti Bankası

Garanti Bankası ATM’lerinde günlük nakit kullanma limiti 2.000 TL ile sınırlandırılmış. Ancak yine belli bir komisyon karşılığında bu limitin üzerine çıkabilirsiniz. Eğer ki Kredi kartı ile nakit avans çekmek isterseniz günlük limit 4.000 TL‘dir.

4 – Halk Bankası

Devletimizin bankası olan Halk bankasında ATM’lerden günlük para çekme limiti 1.000 TL ‘dir.

5 – Ziraat Bankası

Devletimizin diğer bankası olan Ziraat Bankası‘nda günlük nakit çekme limiti 1.000 TL ile sınırlandırılmış. Ancak bazı istisnalar var. Örneğin emekli maaşınızı buradan alıyorsanız, sizin için limit yok. Maaşınız kadara rakamı nakit olarak çekebiliyorsunuz. Ayrıca komisyon öderim derseniz günlük limitinin üzerinde nakit çekimi yapabilirsiniz.

6 – Vakıfbank

Devletimizin diğer bir bankası olan Vakıfbankta ATM’lerden para çekme günlük limiti 1.500 TL‘dir. Eğer yabancı para çekmek isterseniz günlük limit 1.000 USD ve 1.000 Euro ‘dur.

7 – Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankasında ATM’lerden para çekme günlük limiti 1.000 TL ‘dir. Eğer ki kişisel bankacılık müşterisi iseniz günlük limit 3.500 TL, özel bankacılık müşterisi olmanız durumunda da 5.000 TL olacaktır. Buna ek olarak Yapı Kredi Bankası Ardıç Paketi üyesiyseniz ATM lerden para çekme günlük limitinizin 2 katı olacaktır.

8 – QNB Finansbank

QNB Finansbank ATM’lerinden günlük para çekme limiti 1.500 TL ‘dir. Eğer daha fazla nakit çekmek isterseniz komisyon ödeyerek istediğiniz rakamı çekebilirsiniz.

9 – Akbank

Akbank ATM günlük para çekme limiti kişiye göre sahip olduğunuz karta göre değişmektedir. Neo kartınız varsa günlük 1.500 TL, Neo Meo kartınız var ise 2.500 TL, Neo Birebir kart sahibi iseniz 2.000 TL, Neo Ekkart sahibi iseniz 1.000 TL, Neo Business kart sahibi iseniz 4.000 TL, Neo Private kart sahibi iseniz 2.000 TL, Neo Exi26 kart sahibi iseniz 1.000 TL günlük nakit çekebilirsiniz. Ektra komisyon öderim derseniz de daha fazla rakamları da nakit çekebilirsiniz.

10 – Türkiye Ekonomi Bankası ( TEB )

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ATM’lerinde para çekme günlük limiti 1.000 TL‘dir. yalnız TEB bank özel müşterilerine ya da ticari hesap sahiplerine daha farklı yüksek limitler sunabilmektedir.

11 – HSBC

HSBC ATM’lerinde de günlük para çekme limiti banka kartının cinsine göre değişiklik göstermektedir. HSBC Visa Electron banka kartınız var ise günlük 1.500 TL, Advance kartınız varsa günlük 2.000 TL, Premier kartınız varsa günlük 3.000 TL ATM‘lerden nakit çekebilmektedir.

12 – Denizbank

Denizbank ATMlerinden günlük para çekme limiti 1.990 TL ‘dir. Denizbank müşterisi olmayanlara da fastpay aracılığıyla para çekim imkanı veriyor, fastpay ile günlük para çekme limiti işlem başına 490 TL ‘dir.

13 – Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.

Kuveyt Türk ATM’lerinden para çekme günlük limiti 1.500 TL dir. Eğer kredi kartınızdan nakit avans miktarı günlük limiti 500 TL‘dir.

14 – Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.

Türkiye Finans ATM‘lerinden para çekme günlük limiti 2.000 TL‘dir.

 Genel olarak görüldüğü üzere günlük limitler 1000-2000 TL aralığında değişmektedir. Bunun yanında tabii ki bir çok banka ekstra komisyon ödenmesi durumunda daha fazla nakitte verebilmektedir. Bankaların özel müşterileri maaş müşterilerine farklı olanaklar da sağladığını görüyoruz. Eğer sizde  ATM’lerden nakit çekme günlük limitinizin yükseltilmesini istiyorsanız bankanıza müracaatta bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Geliri Olmayanlara Kredi Veren 5 Banka başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Diğer Yazılarımızdan...

Geliri Olmayanlara Kredi Veren 5 Banka

Hangi Bankalar Geliri Olmayanlara  Kredi Veriyor? Gelir elde etmesi mümkün olmayanlara ve gelir elde etmesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir