Home / Genel Bilgiler / PTT Kredi Kartı Başvurusu

PTT Kredi Kartı BaşvurusuPTT Kredi Kartı Başvurusu Şartları

PTT kredi kartına başvuru yapabilmek için PTT şubesine giderek başvuru formunu doldurmanız gerekir. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girmelisiniz. Formda istenen bilgiler ise kimlik bilgileri, iletişim bilgileri ve adres bilgileridir. Ayrıca gelir belgesi ve kimlik fotokopisini formla beraber teslim etmelisiniz. PTT kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra telefonunuza SMS gelir. Tabi ki bu SMS, kredi notunuz sorgulandıktan sonra olumlu ise gelir. Daha sonra ise isterseniz kartınız adresinize isterseniz de size en yakın PTT şubesine gelir. PTT Bonus kredi kartının kampanyalarını PTT internet sayfasından öğrenebilirsiniz. PTT kredi kartları ise Classic kart, Gold kart ve Platinum karttır. Bu kartlar arasında puan farkları vardır. En az puan olan ve en az limitli olan Classic kart, en fazla puan ve fazla limit ise Gold karttadır.  Kartlarınızın limitlerini bankanızla görüşerek değiştirebilirsiniz. İlk seneye mahsus olmak üzere kart ücreti alınmaz. Fakat 2 yıl sonra alınmaya başlanır. Platinum kartın yıllık ücreti 73 TL, Gold kartın yıllık ücreti 66 TL, Classic kartın yıllık ücreti ise 59 TL’dir.

PTT Kredi Kartlarının Faiz Oranları

Nakit avans çekimlerinde işlem tutarının üzerinden %3.5 yani 8 TL alınır. Gecikme faizi olarak Merkez Bankası’nın belirlediği oran alınır. Nakit çekimde %2.02, alışverişte %2.02, gecikmede ise %2.52 oranında faiz alınır. PTT kredi kartı başvurusu yaparak kredi kartınızı aldınız. Fakat çalındı ya da kayboldu. Bunun için kartınız çalındı ise ve para çekimi olduysa 150 TL’ye kadar olan zararınız karşılanır. Fakat bildirim yapmadıysanız 24 saat öncesine kadar yaptığınız harcamaların hepsinden müşteri sorumludur. PTT kredi kartı başvurunuzu yalnızca PTT şubelerinden yapabilirsiniz. PTT kredi kartınızın şifresini almak için ise çağrı merkezini arayarak cep telefonunuza şifre gelmesini sağlayabilirsiniz. Ya da ŞİFRE yazıp boşluk bırakıp istediğiniz şifreyi yazarak tekrar boşluk bırakarak, kartınızın son dört numarasını ve güvenlik numarasını yazarak 3290’a mesaj atarak da öğrenebilirsiniz. Şifre değiştirme işleminizi banka ATM’lerinden ya da PTTmatiklerden yapabilirsiniz. Ekstre dönemleri 1. dönem ve 2. dönem olmak üzere ikiye ayrılı. 1. dönem ayın 8’i, 2. dönem ise ayın 4’üdür.

PTT Kredi Kartı Ödemeleri

PTT kredi kartı ödemelerinizi PTT şubelerinden interaktif posta çeki ve PTTmatiklerden yapabilirsiniz. İnteraktif posta çeki (İPÇ) ile ödeme web sayfası üzerinden yapılan bir ödeme şeklidir. İPÇ, başvurunuz onaylandıktan sonra cep telefonunuza mesaj olarak gelir. Sekiz rakamlı bir şifredir. Şifre giriş işlemleri ile değiştirebilirsiniz. Şifreniz bloke olursa 444 1 788 nolu müşteri hizmetlerini arayarak yardım alabilirsiniz. PTT kredi kartı başvurusu ile aldığınız kredi kartını iptal ettirmek istediğinizde tüm borçlarınızın tamamen ödenmiş olması gerekir. PTT şubesine giderek form doldurmanız halinde kartınız incelendikten sonra iptal işlemi başlar.

Bir önceki yazımız olan Geliri Olmayanlara Kredi Veren 5 Banka başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir