Home / Bankalar / PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır?

PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır?Hepimiz yıllarca emekli olmak için çalışır rahat bir hayat hayal ederiz. Ancak ihtiyaçlar emekli olduktan sonra katlanarak artar ve artık emekli maaşınızdan başka bir gelirimiz de yoktur. Emekli olduktan sonra maaşınızı dilediğiniz bankaya taşımak ise sizin elinizde.
Son yıllarda PTT bankacılık sistemine daha fazla girmeye başlayarak posta gönderimi ve fatura ödeme yeri görünümünden sıyrılmaya başlamıştır. Bankacılık faaliyetleri içinde emekliler için de yeni bir dönem başlatmıştır.
PTT emekli kredisi adı altında emeklilere ihtiyaç, taşıt,konut kredileri dalında seçenekler sunmaktadır.

PTT emekli kredisi için emekli kişi doğrudan PTT şubelerine başvurmak zorundadır.
PTT’ den maaş alan bir emekli ise doğrudan PTT şubesine gelerek ihtiyaç kredisi başvuru formunu doldurmalıdır.
PTT emekli kredisi başvurusunda bulunan kişi başvuru formunu yetkiliye teslim eder. Yetkili kişi forumdaki bilgileri sisteme girer. Kredinin onaylanması halinde emekli ile PTT arasında sözleşme kurulmuş olur.
80 yaşın üzerindeki kişilere kredi verilmez. Bunun sebebi ise kredi vadesidir.
PTT emekli kredisi başvurusu yaparken PTT sizden 10 TL ücret almaktadır. Ücretin adı Ptt emekli kredisi kullanım ücretidir. Bu ücret bir anlamda bankaların aldığı dosya masrafı ücretine benzer. Bunun haricinde ücret alınmamaktadır.
PTT emekli kredisi almak isteyen emekliler en az 500 TL en fazla 40.000 TL için başvuruda bulunabilir. Bu ihtiyaç kredisinin vadesi yasalar gereği 36 ay yani 3 yıldır. PTT ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emeklilerin mutlaka hayat sigortası olması gerekmektedir. PTT emekli kredisine başvurmak isteyen emeklilerin sigortası olmaması halinde PTT hayat sigortası yaptırmaları zorunludur. PTT emekli kredisine başvurmak isteyen emeklilerin hayat sigortaları yaş ,cinsiyet ,sağlık durumu gibi nedenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

PTT Kredi
PTT emekli kredisi kullanan ve maaşını PTT’den alan emeklilere bir güzellik daha yapıyor. Emekli maaşlarını evlerine kadar getiriyor. Maaşınızın ayağınıza gelmesi için başvuru yapmanız gerekmektedir.
PTT emekli kredisi kapsamında yer alan taşıt ve konut kredisi için yine PTT II yerlerine gidilmelidir . Burada başvuru formu doldurarak yetkili kişiye teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru sonuçlarınızı PTT internet bankacılığı sistemi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde ev kredisi, konut kredisi ve peşinatsız ev kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir