Home / Bankalar / Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır?En kolay Peşinatsız ev kredisini hangi bankadan alabilirim?

Ülkemizde ev veya konut almak isteyen birçok vatandaşımız ev fiyatlarının yüksek maliyetlerde olmasından dolayı parasal destek için bankaların müşterilerine sunmuş olduğu kredi ürünlerine yönelirler. Özellikle konut alımı için verilen ev kredileri vatandaşlarımızın en büyük yardımcısıdır. Bu bağlamda düşük faiz oranları ve uzun vadede ödeme seçeneğine sahip olan krediler bankların farklı hizmet kanalları vasıtasıyla talep edilmektedir. Ev kredisi talebinde bulunan bir kişi bir döneme kadar alacağın evin tamamına banka tarafından kredi verilirken şimdiler de bu durum bankalar tarafından çok fazla uygulanmamaktadır. Vatandaşlarımızın birçoğu da peşinatsız ev kredisi nasıl alınır sorusuna yanıt bulabileceği ümidi ile bankalardan kredi talebinde buluşalar da bankalar bankacılık kanununda belirtilen şartlar dâhilinde ev kredisi kullandırmaktadırlar.

Önceki yıllara nazaran bankalar ev kredisi noktasında esnek davranmayıp müşterinin almayı planladığı evin ekspertiz raporunda belirlediği miktar üzerinden en fazla %75’ne kadar kredi miktarını belirlemektedir. Durum böyle olunca ev kredisinin üzerine eksik kalan %25’lik miktar için vatandaşlar ihtiyaç veya tüketici kredilerinden birini talep etmek durumunda kalırlar. Bununla birlikte tüketici kredisini talep etmeyip farklı bir şekilde bu açığı kapatmak isteyen banka müşterileri için en uygun olanı elindeki taşınmazlara karşılık olarak ipotek karşılığı kredi çekebilirler. Farklı iki kredi türünün çekilmesi vatandaşlar için ödeme sıkıntı meydana getireceğinden dolayı ev kredisinde eksik kalan kısımlar için bankalardan kredi çekmek yerine peşinat bulmaları ödeme kolaylığını arttırabileceklerdir.

Peşinatsız ev kredisi veren bankalar listesi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bankaların Listesi için Tıklayınız… 

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Kullanıma Kapatılırsa Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde kayıp kredi kartı, kredi kartı ve kredi kartı kapanma sebebi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir