Home / Bankalar / Öğrenciye Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi ve Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciye Kredi

Artık hemen herkesin bildiği üzere bankalar sabit gelirleri olmayan bireylere kredi vermekten pek hoşlanmamaktadır. Bu grupta yer alan bireylerin  en başında da üniversite öğrencileri gelmektedir. Oysa ülkemizde üniversiteyi kazandıktan sonra pek çok genci bir nevi geçim sıkıntısı sarmaktadır. Ne kadar devlet tarafından öğrencilere burs veriliyor olsa da ne yazık ki tutarı tam olarak öğrencilerin tüm giderlerini kaşılayacak seviyede değil. Yani, söz konusu burslar ile öğrenciler temel gereksinimlerini karşılasalar dahi farklı ihtiyaçları olduğunda öğrenciye kredi veren bankalar? ile ilgili araştırma içerisine girerler. Bu nedenle üniversite öğrencilerinin yararlanabilmesi adına öğrenciye kredi veren bankalar ile ilgili detaylı bilgiler paylaşıyoruz.

Öğrenciye kredi veren bankalar?

Bankalar üniversite öğrencileri için farklı oranlara sahip kredi ürünleri sunmaktadır. Söz konusu kredilerden bir bölümü öğrencinin velisi tarafından kullanılabilirken bir bölümü ise öğrencinin kendisi tarafından kullanılabilmektedir.

Ayrıca, acil nakit gereksinimi duyan öğrenciler kredi kullanmak yerine daha kolay bir şekilde sahip olabildikleri kredi kartlarını da tercih edebilmektedir. Bankaların neredeyse tümü öğrencilere kredi kartı vermektedir. Düşük bir limite sahip olan bu kredi kartları sayesinde tüm üniversite öğrencileri acil nakit gereksinimlerini oldukça basit bir şekilde karşılayabilmektedir. Bunun için yapmaları gereken tek şey kredi kartlarının nakit avans özelliklerinden yararlanmaktır. Sizler de bankalardan kredi kartı alarak acil nakit gereksinimlerinizde kredi kartınızın ait olduğu bankanın ATM’ sine giderek hızla nakit avans kullanabilirsiniz. Ancak bu nokta da unutmamanız gereken şey, kullanacağınız nakit avansı bankaya geri öderken belirli bir oranda faiz ödeyeceğinizdir.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Arasından Seçim Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

            Sizler de üniversite öğrencisiyseniz ve acil para gereksiniminiz dolayısı ile bankalardan kredi çekmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olduğunu bilmeniz gerekir. Bunlardan ilki banka kredisi kullanmadan önce bankalar arasında araştırma yapmanız gerektiğidir. Bu sayede en uygun faiz oranları ve geri ödeme alternatiflerine sahip bankayı tespit edebilir ve ihtiyaç duyduğunuz nakite en uygun şartlarla sahip olursunuz. Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise bankaların sizden istediği şartlardır. Söz konusu şartları incelemeniz kredi alabilme ihtimalinizin yükselmesine yardımcı olur.

Bir diğer önemli husus da kredi çekerken karşılaşılan dosya masrafı ve sigorta ücretleridir. Kredi miktarı hesaplanırken bunları da dikkate almak son derece önemlidir. Tek kriteriniz faiz oranı ya da taksit miktarı olmasın. Toplam geri ödeyeceğiniz rakamı da mutlaka öğrenin ve en avantajlı olanını seçin.

Ayrıca aşağıdaki linkten bu konu ile ilgili diğer makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Kullanıma Kapatılırsa Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde kayıp kredi kartı, kredi kartı ve kredi kartı kapanma sebebi hakkında bilgiler verilmektedir.

Diğer Yazılarımızdan...

Geliri Olmayanlara Kredi Veren 5 Banka

Hangi Bankalar Geliri Olmayanlara  Kredi Veriyor? Gelir elde etmesi mümkün olmayanlara ve gelir elde etmesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir