Home / Arsa & Arazi / Tarım Kredisi Veren Bankalar

Tarım Kredisi Veren BankalarTarım Kredisi

Tarım sektöründe faaliyet göstermekte olan birçok kimse ve kuruluş acil nakit gereksinimlerini karşılayabilmek adına sık sık bankaların kredi ürünlerine başvurabilmektedirler. Söz konusu birey ya da kuruluşlar tarım kredisi veren bankalar aracılığı ile ulaştıkları nakit kredileri yatırım yapmak için ya da tarım faaliyetlerini sürdürebilmek için kullanabilmektedir.

Müşterilerine tarım kredisi veren bankalar

Çiftçiler, bankaların kendilerine özel olarak hazırlayarak sundukları tarım kredisi sayesinde farklı pek çok alandaki gereksinimlerini karşılayabilmektedirler. Söz konusu gereksinimler ise yeni yatırımlar yapmak olabileceği gibi var olan işletmelerini geliştirmek de olabilmektedir. Çiftçiler bankalardan kredi kullandıklarında yatırımlarını oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirerek, banka kredilerini kolay ödeme seçeneklerinden yararlanıp yapabilmektedirler.

Bilindiği üzere genel olarak çiftçiler gelirlerini hasat zamanı sağladıkları için banka kredilerinin geri ödemelerinin aylık olması bazı durumlarda sıkıntılar çıkarabilmektedir. Bu sebeple bankalar bu detaya dikkat ederek tarım kredi ürünlerinde ödeme periyotlarında kolaylıklar sunmaktadır. Kredi kullanacak olan bireyin isteğine göre 1, 3, 6 ya da 12 ayda bir kredi ödemesi yapma olanağı tanınmaktadır.  Genel olarak tarım kredisi veren tüm bankalar müşterilerine bu ödeme periyotlarını sunmaktadır. Bu sayede de çiftçiler kredi ödemelerini hasat zamanları ile aynı dönemlere denk getirerek  basit bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler.

Ülkemizde birçok banka tarım kredi ürünleri sunmakta olsa da QNB Finansbank, Ziraat Bankası, Denizbank, Garanti bankası, TEB ve Yapı Kredi Bankası öne çıkan bankalar arasında yer alıyor. Sizler de tarım kredisi almayı düşünüyorsanız farklı vade ve faiz oranlarına sahip tarım kredilerinin araştırması yaparak kendiniz için en uygun olan kredi ürününe başvurabilir ve nakit ihtiyacınızı en uygun şekilde karşılamanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Tarım Desteği

Ülkemizin en önemli gelir kaynaklarından biri olan tarım sektörüne özel bankalar tarafından hazırlanan ve her biri oldukça cazip ve özel kredilerden oluşan ürünleri karşılaştırırken özellikle Ziraat Bankası’nın bu konuda en uzun vadelere ve oldukça düşük faiz oranlarına sahip olduğunu da unutmayın. Ziraat Bankası kendi bünyesinde üreticilere destek olmak adına seracılık, sulama, arazi alım, organik tarım ve makine alım gibi birbirinden farklı birçok tarım kredi alternatifine sahip.

Tarım üretimine devlet desteklerini de unutmayınız. Devlet, üretim yapacak bir çok girişimciye tohum ilaç fidan yakıt… gibi bir çok destek sunmaktadır. Araştırmayı atlamayınız.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Kullanıma Kapatılırsa Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde kayıp kredi kartı, kredi kartı ve kredi kartı kapanma sebebi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir