Home / Kredi Notu / Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren BankalarKredi Sicilim Bozuk Ne yapmam gerekir?

Krediler günümüzde birçok insanın bireysel olarak yaşadıkları ekonomik zorluk ve krizlerde orta ve kısa vadede çıkışa ulaşmalarını sağlayan bir çözüm aracı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak, bazı durumlarda bireyler kredi sicillerinin bozuk olması halinde istedikleri kredi ürününe erişmede oldukça zorlanmakta ve hatta talep ettikleri krediyi alamamaktadır. Bu nedenle de kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar ile ilgili arayışlara girerler. İşte bu yazımız yardımı ile kredi siciliniz bozuk olsa dahi kredi kullanabileceğiniz bankalar ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kredi sicilim bozuk, hangi bankadan kredi alabilirim?

Kredi sicili bozuk terimi iki farklı anlam taşımaktadır. Bunlardan ilki, daha önceden kredi kartı ya da kredi kullanmamış olması sebebiyle hakkında olumlu / olumsuz herhangi bir bilgiye erişilemeyen ve bu nedenle riskli grupta yer alan kişiler için kullanılan terimdir. İkinci anlamı ise henüz kara listeye girmemiş olmasına rağmen daha önce birkaç kez borcunu gününde ödememesi sebebiyle haklarında olumsuz not verilmiş olan kişilerde kredi sicili bozuk olan grupta yer almaktadır. Bu gruplarda yer alan kişilere farklı yöntemler ile kredi veren bankalar ise kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar olarak gruplandırılmaktadır.

Peki, kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileridir?

Genel olarak kredi sicili bozuk olan, kara listeye düşen ya da icralık olan bireyler kredi başvurularını tüm bankaların şubelerinden yapabilmektedirler.  Başvuruda problem yok. Burada önemli olan başvuracağınız bankanın teminat olarak sizden kefil ya da ipotek isteyip istemeyeceğini bilmenizdir.

Akbank, TEB, İşbankası, Ingbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası ve Yapı ve Kredi Bankası gibi özel bankaların yanı sıra devlet bankaları da kredi sicili bozuk olan bireylere farklı şartlar dahilinde kredi kullandırabilmektedir. Bu süreçte bankaların ilk başvurdukları yöntem sizden sabit gelirini ispatlayabilecek bir ya da iki kefil olacaktır. Ancak bazı bankalar kefil yerine ev, arsa ya da araba gibi ipotekler de kabul edebilmektedir. Bu noktada önemli olan sizin hangisini temin edebileceğiniz ve aynı zamanda hangi bankanın kredi ürünün sizin için daha uygun olacağını tespit etmektir.

Sicilim bozuk diye kredi aramaktan vazgeçmeyin, bankalara teminat sunduğunuz sürece kredi kullanmanız mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Kullanıma Kapatılırsa Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde kayıp kredi kartı, kredi kartı ve kredi kartı kapanma sebebi hakkında bilgiler verilmektedir.

Diğer Yazılarımızdan...

Geliri Olmayanlara Kredi Veren 5 Banka

Hangi Bankalar Geliri Olmayanlara  Kredi Veriyor? Gelir elde etmesi mümkün olmayanlara ve gelir elde etmesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir