Home / Gündem / İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisi almak için gelir belgenizin olması ve borcu ödeyebilecek durumda olmanız gerekir. Ya da kredi notunuz düşük olduğu için kredi çekemiyorsunuzdur. Burada devreye bankaların uyguladıkları ipotekli ihtiyaç kredisi giriyor. İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar yazımızda bu bankaların hangileri olduğuna bakacağız.

Akbank İpotekli İhtiyaç kredisi: İstediğiniz kadar ihtiyaç kredisini bir gayrimenkulünüzü ipotek göstererek 36 ay vade ile ve %1.29 oranında faiz ile alabilmektesiniz. Bunun için gereken koşullar ise, sicili temiz olmak, 18 yaşı doldurmuş olmak, gelir belgesi göstermek, kredi için gerekli olan hayat sigortasını yaptırmak, ev, iş yeri veya arsanın olması gerekir. İstenen evraklar ise nüfus cüzdanı ya da fotokopisi, gelir belgesi, gayrimenkulün tapusu veya fotokopisi.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi: gayrimenkulünüzü ipotek ederek ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Koşullar ise, çekilecek olan kredi tutarı ekspertiz tutarının %80, iş yeri için ise %70, arsa için %50’si kadarı limit tanınır. 48 aya varan vade seçeneği vardır. Teminat gösterilecek taşınmaza ipotek konur. Kredi bitene kadar deprem ve hayat sigortası yapılır. Gerekli olan evraklar ise, nüfus cüzdanı veya fotokopisi, başvuru formu, malın tapusu, maaş bordrosu, serbest meslek çalışanları için meslek üye belgesi, teminata ait belgeler.

Diğer İpotekli Kredi Bankalar

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi: İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alan Vakıfbank ile taşınmazınızı ipotek göstererek kredi çekebilirsiniz. Özellikleri ise, ödeme planını kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Düzenli maaşınızın olması gerekir. Hayat sigortası yaptırmanız gerekir. Kara listeye girmemiş olmanız gerekir. İpotek edilecek malın %80’i kredi çekebilirsiniz.

Garanti Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi: Garanti Bankasından da ipotek göstererek ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. 48 aya kadar vade ve %1.16 oranında faiz uygulanmaktadır. Gerekli evraklar ise, maaş bordrosu, nüfus cüzdanı ve teminat belgesidir.

Halk Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi: %1.50 oranında faiz ve 48 aya varan vade ile kredi çekebilirsiniz. Ekspertiz bedelinin %80’i kadar kredi çekebilirsiniz. Konutun üzerine ipotek konur ve borç bitene kadar kalır. İstenen evraklar ise, nüfus cüzdanı ya da fotokopisi, gelir belgesi, teminatın tapusu.

QNB Finansbank ipotekli ihtiyaç kredisi: İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalardan biri olan QNB Finansbank, 48 ay kadar vade ve %1.21 oranında faiz ile ipotek göstererek ihtiyaç kredisi çekebileceğiniz bir bankadır. Ekspertiz tutarının %80’i kadar kredi çekilebilir.

Denizbank İpotekli İhtiyaç Kredisi: 48 aya varan vade seçeneği ve %1.52 oranında faiz uygulaması ile gayrimenkulünüzü ipotek göstererek ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

TEB İpotekli İhtiyaç Kredisi: 36 aya varan vadelerle, %1.45 oranında faiz uygulanır. Ekspertiz değerinin %60’ı kadar kredi verilebilmektedir. Yine bir malınızı ipotek göstererek ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

HSBC İpotekli İhtiyaç Kredisi: 50 bin TL kredi için %1.40 faiz ve 36 ay vade yapılmaktadır. Yine bir malınızı ipotek ederek kredi çekebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan TC Kimlik Numarası İle Kredi Notu Öğrenme başlıklı makalemizde findeks, findex ve kredi notu hakkında bilgiler verilmektedir.

Diğer Yazılarımızdan...

Kredi Dosya Masrafi Geri Nasıl Alinir 2017

Kredi Dosya Masrafı Geri Nasıl Alınır 2017

Tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması açısından bankadan aldıkları vadeli kredilerin süresi bitiminde yasalara göre dosya masrafını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir