Home / Genel Bilgiler / ING Bank’ta Kredi Notunuza Göre Faiz Oranı

ING Bank’ta Kredi Notunuza Göre Faiz OranıKredi Notunuza Göre Faiz Oranı Belirleyen İhtiyaç Kredisi ING Bank’ta

Ülkemizde bankalar tarafından  kredi faiz oranlarının belirlenmesi  ve pazarlaması yapılırken genellikle  özel sektör çalışanı  – kamu sektörü çalışanı  – maaşı kredi kullanmak istediği bankadan alan yada almayan  gibi kriterler  dikkate alınıyor . Peki  tüketiciler için sırlalanan bu kriterleri taşımak   kredi faiz oranını pazarlamasında  yeterli gelmekte midir?

Herkese aynı faiz oranı mı olur? Sorusu ile yola çıkan ING Bank, kredi notunuza göre faiz oranı belirliyor. Borcunu zamanında ödeyen kişilere daha düşük faiz oranı ile kredi veriyor.

Kredi notu 1850 ve üzeri olan müşterilere %1,49 faiz oranı ile kredi sunuyor. Kredi notunun ne olduğunu, nasıl öğrenileceğini daha önceki yazılarımızda anlatmıştık.

Tekrar hatırlatmak gerekirse bankalardan almış olduğunuz kredi, kredi kartı, ek hesap(ek limit) gibi ürünlerin ödemelerinin zamanında yapılıp yapılmadığı, bütün bankalar tarafından kredi kayıt bürolarına aylık olarak iletilmektedir. Kısaca KKB olarak bildiğimiz Kredi Kayıt Bürosunda bulunan bu veriler ile A bankasına yapmış olduğunuz ödemelerin düzenli olup olmadığının kaydını herhangi bir B bankası da görebilmektedir. Bu şekilde tüketicilerin ödeme performansları ve ödeme alışkanlıkları da takip edilebilmektedir.

Kredi notunun faydasını burada göreceğiz işte. Eğer sizin de kredi notunuz yüksek ise ve kredi ihtiyacınız var ise ING Bank kredisi tam size göre.

Kredi notunuza göre faiz oranlarını beraber inceleyelim;

• Kredi notunuz 1850 ve üzeri ise %1,49 faiz oranından faydalanabilirsiniz.

• Kredi notunuz 1800 – 1849 aralığında ise %1,54 faiz oranından faydalanabilirsiniz.

• Kredi notunuz 1750 – 1799 aralığında ise %1,59 faiz oranından faydalanabilirsiniz.

• Kredi notunuz 1700 – 1749 aralığında ise %1,59 faiz oranından faydalanabilirsiniz.

• Kredi notunuz 1600 – 1699 aralığında ise %1,59 faiz oranından faydalanabilirsiniz

Gördüğünüz gibi ING Bank bu kampanya ile borcuna sadık müşteriye avantajlı kredi faiz oranları sunuyor. İlk kez ING Bank’ın başlattığı bu uygulamayı diğer bankalar da uygulamaya başladılar.

Gördüğünüz gibi ING Bank’ın bu kampanyasından sadece kredi skoru yüksek olanlar faydalanmıyor. Daha düşük kredi notu olanlar da yine farklı faiz oranlarıyla kredi kullanabiliyorlar. ING BANK’ ın başlattığıbu uygulama Skoru yüksek olan tüketicilere yapılan bir güzellik olarak da algılanabilir.

ING Bank’ın sunduğu İhtiyaç Kredisi limiti en az 1.500 TL, en fazla 15.000 TL olabilmektedir. Sunulan vade alternatifleri de 3 aydan 48 aya kadar değişebilmektedir.

En avantajlı tekliflerini 10.000 TL üzerinden hesaplayacak olursak, %1,49 faiz oranı ile 48 ay vadeli kredi çekilirse 312,11 TL aylık taksit tutarı olacaktır. Toplam geri ödeyeceğiniz tutar ise 14.981 TL’dir. ING Bank websitesinden de, kredi çekmeyi düşündüğünüz rakamı yazarak ödeyeceğiniz tutarları görebilirsiniz. Sürprizler olmadan her şeyi net açıklıyorlar.

Bir önceki yazımız olan Geliri Olmayanlara Kredi Veren 5 Banka başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir