Home / Genel Bilgiler / ING Bank’ta Kredi Notunuza Göre Faiz Oranı

ING Bank’ta Kredi Notunuza Göre Faiz Oranı
Kredi Notunuza Göre faiz oranı belirleyen İhtiyaç Kredisi ING Bank’ta

Herkese aynı faiz oranı mı olur? Sorusu ile yola çıkan ING Bank, kredi notunuza göre faiz oranı belirliyor. Borcunu zamanında ödeyen kişilere daha düşük faiz oranı ile kredi veriyor.

Kredi notu 1850 ve üzeri olan müşterilere %1,19 faiz oranı ile kredi sunuyor. Kredi notunun ne olduğunu, nasıl öğrenileceğiniz daha önceki yazılarımızda anlatmıştık.

Kredi notunun faydasını burada göreceğiz işte. Eğer sizin de kredi notunuz yüksek ise ve kredi ihtiyacınız var ise ING Bank kredisi tam size göre.

Kredi notunuza göre faiz oranlarını beraber inceleyelim;

• Kredi notunuz 1850 ve üzeri ise %1,19 faiz oranından faydalanabilirsiniz.

• Kredi notunuz 1800 – 1849 aralığında ise %1,29 faiz oranından faydalanabilirsiniz.

• Kredi notunuz 1750 – 1799 aralığında ise %1,34 faiz oranından faydalanabilirsiniz.

• Kredi notunuz 1700 – 1749 aralığında ise %1,39 faiz oranından faydalanabilirsiniz.

• Kredi notunuz 1600 – 1699 aralığında ise %1,44 faiz oranından faydalanabilirsiniz

Gördüğünüz gibi ING Bank bu kampanya ile borcuna sadık müşteriye avantajlı kredi faiz oranları sunuyor. İlk kez ING Bank’ın başlattığı bu uygulamayı diğer bankalar da uygulamaya başladılar.

Gördüğünüz gibi ING Bank’ın bu kampanyasından sadece kredi skoru yüksek olanlar faydalanmıyor. Daha düşük kredi notu olanlar da yine farklı faiz oranlarıyla kredi kullanabiliyorlar. Skoru yüksek olan tüketicilere yapılan bir güzellik olarak da algılanabilir.

ING Bank’ın sunduğu İhtiyaç Kredisi limiti en az 1.500 TL, en fazla 50.000 TL olabilmektedir. Sunulan vade alternatifleri de 3 aydan 48 aya kadar değişebilmektedir.

En avantajlı tekliflerini 10.000 TL üzerinden hesaplayacak olursak, %1,19 faiz oranı ile 48 ay vadeli kredi çekilirse 289.25 TL aylık taksit tutarı olacaktır. Toplam geri ödeyeceğiniz tutar ise 13.934 TL’dir. ING Bank websitesinden de, kredi çekmeyi düşündüğünüz rakamı yazarak ödeyeceğiniz tutarları görebilirsiniz. Sürprizler olmadan her şeyi net açıklıyorlar.

Bir önceki yazımız olan Kat Karşılığı Temlik Akdi Nedir? başlıklı makalemizde arsayı müteahhite vermek, Kat irtifakı ve müteahhite arsa vermek hakkında bilgiler verilmektedir.

Diğer Yazılarımızdan...

Kredi Dosya Masrafi Geri Nasıl Alinir 2017

Kredi Dosya Masrafı Geri Nasıl Alınır 2017

Tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması açısından bankadan aldıkları vadeli kredilerin süresi bitiminde yasalara göre dosya masrafını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir