Home / Bankalar / 2. El Traktör Kredisi Veren Bankalar

2. El Traktör Kredisi Veren BankalarTarım sektörü geçmişten günümüze büyük değişiklikler yaşamıştır. İlk başlarda ilkel tarım yapılırken ve insan gücü tarımda önemli bir yere sahipken zamanla sanayi devriminin yaşanması ve makinaların hayatımıza girmesi ile birlikte insan faktörünün yerini traktörler almaya başlamıştır. Özellikle 1950’li yıllardan itibaren ve dış yardımlarla birlikte ülkemizde traktör kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Traktörler on kişinin on günde yaptığı bir işi bir günde yapınca zamandan kazanım elde ettirmiştir.
Günümüzde ise her ne kadar modern tarıma geçilse de traktör kullanımına yine devam edilmektedir. Böyle bir durumda hem halihazırda üretici olanlar hem de yeni girişimciler traktörü bir numaralı yardımcısı olarak kullanmaya devam etmektedir. Bu yazımızda sizlere 2.el traktör kredisi veren bankalar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ziraat Bankası 2.El Traktör Kredisi

Tarım sektöründe çiftçilere destek veren Ziraat Bankası traktör alımı konusunda da yanınızda. Ziraat Bankası’ndan ziraai kredilendirme belgesi olan ya da 5 yaşına kadar olan traktör alımına gerçek ve tüzel kişiler için kredi sağlamaktadır. Yıllık faiz oranı %5 iken alım sırasında peşinatı olmayanlardan gayrimenkul ipoteği istenebilir.

Denizbank

Denizbank traktör kredisi için 60 aya varan vade seçeneği sunmaktadır. Traktör kredisi alırken KDV dahil kasko bedelinin %75’i kadar kredi imkânı sunulur.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

TEB 2.el traktör kredisi için 60 aya kadar vade ve uygun faizle 1,3,6,12 aya kadar ödeme seçeneği sunmaktadır.

İş Bankası

Banka Çiftçi Kredi Destek Paketi adı altında tarım ile ilgili müşterilerine büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Traktör kredisi için ziraat odasına bağlı çiftçiler 0 ile 5 yaş aralığında bulunan traktörler için 1-48 aralığındaki vade seçeneği ile kredi alabilirler.

Akbank

Banka anlaşmalı olduğu markalar ile alışveriş yapıldığı takdirde kasko bedelinin %60 ‘ına kadar kredi imkânı sunmaktadır. Üstelik dilerseniz kredi ödeme için hasat zamanını bekleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası’ ndan ikinci el traktör kredisi almak için ister 0 kilometre ister ikinci el olsun 36 aya kadar vade ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İkinci el traktör kredisi çekmek için gerekli belgeler ;

Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olduğunuzu gösterir belge, Nüfus cüzdanının fotokopisi, ikametgah senedi, tapu bilgilerini gösteren belge gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde ev kredisi, konut kredisi ve peşinatsız ev kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir