Home / Bankalar / Hoşgeldin Faizi Veren Bankalar

Hoşgeldin Faizi Veren Bankalar
Hoşgeldin Faizi Veren Bankalar Hangileridir?

Son zamanlarda birçok banka yaptığı kampanyalara bir yenisini eklemiş durumda. Bunlardan birisi de Hoş geldin faizi kampanyasıdır. Hoş geldin faizi veren bankalar yazımıza başlarken öncelikle hoş geldin faizi ne demektir? Ona bakalım. Hoş geldin faizi, elinizdeki toplu paranızı değerlendirmek ve gelir elde etmek için iyi bir seçenektir. Tek kötü yanı, paranızı istediğiniz zaman çekemiyorsunuz. Sadece belirtilen tarihlerde çekebilirsiniz. Aslında bu bir bakıma iyi sayılır. Çünkü vadesi dolmadan çekilen paranın faizi bozulmaktadır. Belirlenen tarihlerde çektiğinizde, faizi bozulmadan paranızı çekebilirsiniz. Şimdi sayacağımız bankalar, 12 ay süreyle paranızın hesapta kalması sözü ile hoş geldin faizi veren bankalardır.

En Çok Tercih Edilen Bankalar Listesi

ING Bank Hoş Geldin Faizi: Son zamanlarda hızlı bir yükselişe geçen bir banka olan ING Bank, gerek uygun faiz oranları, gerekse yaptığı kampanyalarla müşterileri kendisine çekmeyi başarmıştır. Vadeli mevduat hesabına özel olan E-Turuncu hesapla ilk 12 ay %13.50 oranında hoş geldin faizi vermektedir. E-Turuncu hesap ile birikimlerinizi bankada tutarsanız iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Garanti Bankası Hoş Geldin Faizi: Hoş geldin faizi veren bankalar arasında yer alan Garanti bankası, mevduat hesabı hizmeti vermektedir. Hoş geldin faiz oranı ise %8.15’tir. 12 ay olarak süre belirlenmiştir. Bu süre içinde paranızı çekmemeniz gerekmektedir. Çektiğiniz takdirde faizi bozulacaktır. Eğer çekmezseniz mesela 15 bin TL olan birikime bir ayda 85 TL gelir elde edersiniz.

Fibabanka Hoş Geldin Faizi: Fibabanka’nın adını son zamanlarda çok duymaya başladık. Aslında çok da yeni bir banka değil. Hesap türüne ise Kiraz hesap denmektedir. Kiraz hesap ile %13.75 oranında yüksek bir faiz vermektedir. Örnek verecek olursak, 15 bin TL olan birikiminize bir ayda 144 TL faiz vermektedir. Faiz işleme süresi ise yine 12 ay olarak belirlenmiştir.

HSBC Hoş Geldin Faizi: Modern hesap adı altında hoş geldin faizi veren banka %7.50 oranında faiz uygulamaktadır. 2000 TL üzerindeki birikimlerinizi yatırdığınızda ise bu faiz %11 oranına çıkmaktadır. TL ile açılan hesaba %11 faiz vererek ve zamanından önce çekmediğiniz de iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

OdeaBank hoş geldin faizi: Oksijen Hesap ile vadesiz kullanım tutarınızı döviz cinsine göre en az 4.000 TL / 4.000 USD / 4.000 EUR olacak şekilde kendiniz belirliyorsunuz, belirlediğiniz bu tutarın üzerinde kalan birikimleriniz her gün 100.000 TL’ye kadar %14,50 ve 50.000 USD’ye kadar %4,00 faiz oranı ile değerlenir.

Burgan Bank Hoş Geldin Faizi: Yine hoş geldin faizi veren bankalar arasında olan Burgan Bank, 2006 yılından bu yana hizmet vermektedir. TL yatırımlarınız için %15, dolar yatırımlarınız için %4.50, EURO yatırımlarınız için ise %2.25 oranında faiz uygulamaktadır. TL yatırımlarına daha fazla faiz vermektedir. Aslına bakarsanız saydığımız bankalar arasında en fazla hoş geldin faizi veren bankadır. Siz de hoş geldin faizinden faydalanmak istiyorsanız size en uygun gelen bankada bir hesap açtırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Esnaf Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde esnaf kredisi, esnafa faizsiz kredi ve işletme kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Diğer Yazılarımızdan...

Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Esnaf Kredisi Ticari faaliyetleri gelişime açık ve süreklilik gerektiren işlerdir. Bazen yapmış olduğumuz atılımlar ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir