Home / Bankalar / Geliri Olmayanlara Kredi Veren 5 Banka

Geliri Olmayanlara Kredi Veren 5 BankaHangi Bankalar Geliri Olmayanlara  Kredi Veriyor?

Gelir elde etmesi mümkün olmayanlara ve gelir elde etmesi mümkün olmayan bayanlara gelir belgesi istemeden kredi veren bankalar.

Kredi almak artık eskisi kadar kolay değil. Kredi notuna bakılması, bankaların istenilen belgeleri artırması, vs. gibi durumlar sebebiyle kredi çekmek her geçen gün daha da zorlaşıyor. Bir çok bankanın kredi sunarken istediği gelir belgesi, çalışmayan kişilerin kredi almasını oldukça zorlaştırıyor. Ama yine de geliri olmadan kredi almak tamamen imkansız değil. Gelir elde etmesi mümkün olmayan bayanlara, gelir belgesi sormadan kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Kısaca bu bankaları ve şartlarını anlatalım.

Denizbank

Denizbank ‘ın gelir belgesi olmadan bayanlara özel sunduğu krediye Denizbankın resmi  internet sitesinden başvurabilirsiniz. Aynı zamanda kısa mesaj ile de başvuru yapabilirsiniz. KREDİM yazıp bir boşluk bırakıp, TC kimlik no yazıp 3280 ‘e SMS gönderebilirsiniz. Denizbank 55 bin TL ‘ye kadar 48 aya kadar vade ve yüzde 1.40 ‘tan başlayan faizler ile kredi almanız  mümkündür.

TEB (Türk Ekonomi Bankası)

TEB ‘in akıllı telefonlara özel uygulaması CEPTETEB ile verilen gelir belgesiz kredi faiz oranı yüzde 1,25 ‘ten Başlıyor, ev hanımlarına da kredi verilebiliyor.

Akbank

Eğer kredi notunuza güveniyorsanız; 20 bin TL‘ye kadar Akbank’tan gelir belgesi olmadan kredi çekebilirsiniz. Başvuruları ATM ya da Akbank Direkt internet ya da mobil uygulama üzerinden yapabilirsiniz. SMS yoluylada başvuruları kabul ediyor. Kredi başvurusunda bulunmak için KREDİ yazıp bir boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazarak 4425e mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Türkiye İş Bankası

İş Bankası‘nda gelir belgeniz olmadan kredi kullanabileceğiniz üst limit 25 bin TLdir. Bu krediye internet bankacılığı ve mobil bankacılık ile başvuru yapabilirsiniz. Eğer banka Uygun görürse paranız direkt hesabınıza yatar. Böylece bankaya gitmenize bile gerek kalmaz.

ING Bank

ING Bank özellikle ev hanımları için bir kredi sunuyor. Faiz oranı biraz yüksek; yüzde 1.99 be üst limit 3 bin TL. Bu kredinin adı da Mini İhtiyaç Kredisidir.

Yazılan Bankalar haricinde de Gelir Belgeniz olmadan kredi kullanmanız mümkündür.

Bu bankalar dışında başka bankadan kredi kullanmak ya da yazdığımız bankaların sunduğu limitlerden daha fazla bir kredi çekmek istiyorsanız; bazı farklı yollar uygulamanız gerekmektedir. Bunlardan ilki tabii ki bir kefil göstermek olacaktır. Eğer kredi notu yüksek bir kefil bulursanız; bu gelir belgesiz kredi çekmek için işinizi kolaylaştıracaktır.

Ayrıca kefilden başka adınıza kayıtlı bir mal bulunması halinde de kredi çekme olasılığınız oldukça artacaktır. Ayrıca bu mallara ipotek koydurmadan da krediyi kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde ev kredisi, konut kredisi ve peşinatsız ev kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir