Home / Krediler / Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren BankalarGelir Belgeniz Olmadan Kredi Çekebilir misiniz?

Hemen hemen herkes yaşantısını bir bölümünde eğitim, düğün, tatil ya da borç gibi farklı gereksinimleri sebebiyle acil para gereksinimi duyabilmektedir. Bu tarz acil para ihtiyaçlarında ise genel olarak ilk akla gelen bankaların kredi ürünlerinden yararlanmaktadır. Ancak bilindiği gibi bankaların pek çoğu müşterilerine kredi kullandırırken başta kredi notu olmak üzere aynı zamanda da gelirlerini gösterir belgeler istemektedir. Gelir belgesi olmayan bireyler bu kıstasa takıldıkları için çoğu zaman kredi başvuruları olumsuz sonuçlanmaktadır. Oysa finans sektöründe hizmet veren bankalar arasında müşterilerine gelir belgesiz kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Bankaların düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile müşterilerine sundukları bu kredi ürünlerinden yararlanabilmek adına ilk olarak yapılması gereken talep edilen kredi ürününü belirlemek ve ardından söz konusu bankanın şubeleri aracılığı ile kredi başvurusunda bulunmaktır.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar

Hemen herkesin bildiği gibi kredi başvurusu yapabilmek için her kredi türünün kendi şartları bulunmaktadır. Banka müşterilerinin kredi ürünlerine başvuruda bulunabilmeleri adına şubelere giderken yanlarında söz konusu evrakları da götürmeleri gerekmektedir. Ülkemizde hizmet vermekte olan bankaların oldukça büyük bir bölümünün başvuru esnasında müşterilerinden istedikleri evraklar ise nüfus cüzdanı ve aylık gelirlerini gösteren belgelerdir. Aylık gelir belgesi bireyin çekmek istediği kredi miktarını ve aylık kredi ödemelerini gözler önüne seren gösterge niteliği taşımaktadır. Ancak günümüzde ne yazık ki herkesin gelir belgesi bulunmamaktadır. İşte bu noktada devreye gelir belgesiz kredi veren bankalar girmektedir.

Bankalar farklı nedenlerden ötürü kredi çekebilecek durumda olmayan, kara listede adı bulunan ya da kredi notu düşük olan milyonlarca müşterilerini ellerinden kaçırdıkları için zaman zaman kendi hizmetlerinde bazı esneklikler gösterebilmektedir. Özellikle maaş müşterilerinin pek çoğundan gelir belgesi şartı aranmamaktadır. Her ay düzenli şeklide maaşları kendi bankalarına yatan müşterileri için bankalar ödeme kanalında sıkıntı yaşamayacaklarını düşündükleri için çok rahatlıkla kredi verebilmektedir.

Ayrıca gelir belgesiz kredi veren bankalar genel olarak kredi notu risk sınırının üzerinde olan, düzenli olarak bankacılık anlayışını kavradıklarını düşündükleri, otomatik ödeme talimatı ya da vadeli mevduat hesabı bulunan müşterilerine de gelir belgesiz kredi kullandırabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Kullanıma Kapatılırsa Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde kayıp kredi kartı, kredi kartı ve kredi kartı kapanma sebebi hakkında bilgiler verilmektedir.

Diğer Yazılarımızdan...

Geliri Olmayanlara Kredi Veren 5 Banka

Hangi Bankalar Geliri Olmayanlara  Kredi Veriyor? Gelir elde etmesi mümkün olmayanlara ve gelir elde etmesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir