Home / Bankalar / Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Esnaf Kredisi Veren BankalarEsnaf Kredisi

Ticari faaliyetleri gelişime açık ve süreklilik gerektiren işlerdir. Bazen yapmış olduğumuz atılımlar ile çok iyi sonuçlar elde ederken bazen de çeşitli risklere girerek bu riskleri kaybederiz. Ancak şunu çok iyi bilmeliyiz ki işin ucunda sürekli para vardır. Mantıklı ve nitelikli işler üzerinde etraflıca düşünerek atmış olduğumuz adımlar daima bizleri bir adım daha ileriye götürürken aynı şekilde atılan yanlış adımlar ise bizi zarara uğratır. Yapmış olduğumuz işlerde kendimize sermaye yapabiliriz. Ancak projelerimizi ilk aşamada hayata geçirirken belli miktarlarda sermaye ihtiyacı duyabiliriz. İşte tam burada bankaların esnaf kredisi imdadımıza koşuyor.

Bankaların belli iş kolları için özellikle çıkarmış oldukları bu krediler kökende devlet kontrolü ve desteğinde gerçekleşmektedir. Devlet bu yolla ticari hayatın güçlenmesini ve sektörel anlamda gelişim içerisinde olmayı amaçlar. Bu yolla hem ekonomik hayat canlanır hem de insanlar iş kollarında daha aktif birer yaşam sürerek gelişimi daha entegre bir hale getirirler. Sitemiz sizler için yapmış olduğu nitelikli araştırmalar çerçevesinde kredi dünyası ile ilgili bütün bilgileri gözler önüne serecektir. Bu yazımızda esnaf kredisi ve esnaf kredisi başvuru koşulları ile ilgili bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Esnaf Kredisi Başvuru Koşulları

Esnafa özel kredi veren bankalar çok farklı içerikler ile bu kredileri çeşitlendirmektedirler. Faiz oranlar genel olarak değişkenlikler gösteriyor olsa da esasen esnaf kredisi faiz oranları 0.85 ile 1.35 arasında temin edilebilmektedir. Türkiye iş bankası bu anlamda en uygun kredi veren bankalardan biridir. Bununla beraber, Halk Bankası ve VakıfBankta uygun faizler sunuyor.

Başvuru Koşulları Detayları

  • Öncelikle işyeri ruhsat belgesini ve iş yerinin halen çalıştığına dair belgeyi hazırlamanız gerekmektedir. Bu belde iş yerinin bağlı bulunduğu vergi dairesinden alınmaktadır.
  • İşyeri kimin adına kayıtlı ise bu kişi şahsen kredi başvurusunda bulunmalıdır.
  • Kimlik belgesi ve bağlı bulunulan SGK müdürlüğünden iş yerinin faaliyet belgesi beraberinde dosyaya eklenecektir.

Bu koşullar sağlandığı sürece her esnaf kolaylıkla uygun kredileri elde edebilmektedirler. En uygun esnaf kredisi veren bankalar; Türkiye İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Halk Bank gibi bankalardır.

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde ev kredisi, konut kredisi ve peşinatsız ev kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir