Home / Krediler / En Yüksek KOSGEB Desteği Alan Meslek Grupları

En Yüksek KOSGEB Desteği Alan Meslek GruplarıKOSGEB birçok meslek grubuna destek sağlamakta ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacı ile projelere destek vermektedir. Elbette KOSGEB desteğinin en yüksek verildiği meslek grupları da mevcuttur. Sizlere bu yazımızda en yüksek KOSGEB desteği alan meslek grupları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.
KOSGEB desteğini en çok kullanan meslek grubu şüphesiz ki günümüzün de egemeni olan bilişim teknolojileridir. Bilişim alanında KOSGEB desteği  almak isteyenler hem yazılı hem de görsel basında faaliyet gösterecekleri projeler ile başvuruda bulunabilirler.
KOSGEB desteğinden en çok yararlanan bir başka meslek grubu ise hizmet sektöründe yer alanlardır. Halkla ilişkiler bazında kurulan firmalar,mimarlık faaliyetleri, fotoğrafçılık ile ilgili faaliyetlerde bulunanlar da bu grubun içinde yer alır.
Mühendislik ve mimarlık ile ilgili faaliyet gösteren ve teknik işler ile ilgili projesi olanlar KOSGEB kredilerinden en yüksek payı alan meslek grupları içerisindedir. Son yıllarda artan kentsel dönüşüm projeleri ile özellikle yeni konutların yapımında mimarlara çok büyük iş düşmektedir.
Yine KOSGEB kredilerinden yüksek pay alan reklamcılık sektörü içinde pazarlama ve araştırma kategorileri de hibelerden yararlanılan dallardandır.
İmalat sanayisi içinde yer alan unlu mamüller ,fırıncılık,pastahanecilik,hazır gıda sektörleri de KOSGEB kredilerinden yüksek oranda yararlanan meslek grupları içerisinde yer alır. Özellikle istihdam yaratacak bölgelerde ve yine eğer kadın girişimciler tarafından sunulan bir plan olur ise yüksek oranda hibe almak da mümkündür.
Sanayi ile ilgili ise maden işlemeciliği özellikle metal işlemeciliği alanında kurulmak istenen işler KOSGEB desteği alan meslek grupları içerisinde yer alır. Sanayi alanında istihdam yaratacak projeler için KOSGEB yeni proje fikirlerine hibeler sağlamaktadır. Metal işlemeciliği,metallerin makinada işlenmesi ve şekillenmesi ,çatal-bıçak-kaşık ve diğer ev hırdavatlarının imalatı için kurulan işletmeler KOSGEB desteği alan meslek grupları içerisinde yer alır.
Ülkemizde özellikle inşaat alanında bir uzmanlaşma durumu olduğu göz önünde bulundurulursa inşaat sektöründe yer alan meslek erbabı kimseler için hazırlanan projelere KOSGEB desteği yüksek oranda sağlanmaktadır. Sıva işleri, binaların tamamlanması ve tadilatı,sıhhi tesisat,ısıtma ve iklimlendirme tesisatı gibi meslek gruplarında çalışan ve proje destekli KOSGEB kredisi almak isteyenler de yine en yüksek KOSGEB desteği alan meslek grupları içerisinde yer alır.

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde ev kredisi, konut kredisi ve peşinatsız ev kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Diğer Yazılarımızdan...

Geliri Olmayanlara Kredi Veren 5 Banka

Hangi Bankalar Geliri Olmayanlara  Kredi Veriyor? Gelir elde etmesi mümkün olmayanlara ve gelir elde etmesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir