Home / Krediler / En Uygun KONUT KREDİSİ Veren 5 Banka

En Uygun KONUT KREDİSİ Veren 5 BankaKONUT KREDİSİ FAİZİ EN DÜŞÜK OLAN 5 BANKA

Bu yazımızda en düşük faizle konut kredisi veren bankaları sıralayacağız. En iyi konut kredisi teklifi için makalemizi dikkatli okumanızı öneririz.

Konut kredileri genellikle uzun vadeler ile çekilen,  tüketicinin almak istediği konutun krediye uygunluğu tespit edilmesi halinde  konut üzerine ipotek konulması suretiyle tüketicilere kullandırılan özel bir kredidir. Kredi vadesi bitene kadar konut üzerinde bulunan ipotek kaydı silinemez. Borç bittikten sonra ise ilgili ipotek kaydı terkin ettirilir yani silinir. Halk arasında ev kredisi ya da mortgage kredisi olarak da bilinen konut kredileri ev sahibi olmak isteyenler için büyük seçenekler ile bankalar tarafından sunulmaktadır. Bankalar arasında büyük rekabetin de yaşandığı konut kredilerinde tüketicinin çekeceği kredi için ilk ele alacağı şey kredi faiz ve masrafları olmaktadır. Çünkü yüksek miktarlarda çekilen konut kredilerinde 1 – 2 puan faiz farkının anaparaya etkisi çok olmaktadır. Örneğin  100.000 TL bir krediyi 120 ay vade ile çektiğinizde  1,10 faiz oranında faizli ödenecek para   180.591 TL dir.   Aynı krediyi 1,12 faiz oranından çektiğinizden ödemeniz gereken toplam faizli bakiye  182.301 TL olmaktadır. Örnekte görüldüğü gibi 2 puan faiz farkında toplam faizli bakiyede  1.700 TL fark olmaktadır.

Piyasa araştırması yapmak ve bankaları tek tek gezmeden önce bir fikir sahibi olmak için yazımızdan faydalanabilir, hangi banka ne kadar faiz ve masraf ile kredi veriyor bunları öğrenmek istiyorsanız yazımızı takip edebilirsiniz.

Şimdi tek tek bankaların vermiş oldukları faizleri sıralayalım.

 ziraat-katilim-tapuportal

1) ZİRAAT KATILIM BANKASI A.Ş

    Konut finansman kredisi olarak sunulan kredilerin vadesi 03-120 ay aralığında değişmektedir. ZİRAAT KATILIM KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI 1,12 dir .    0-60 ay aralığında 1,10    , 60-120 ay aralığında ise 1,12 dir . Kredi masrafları hakkında daha detaylı bilgi için bankaya başvurmalısınız.

vakifbank-tapuportal.com

 2) VAKIFBANK SARI PANJUR KONUT KREDİSİ

Vakıfbank tarafından 03-120 ay aralığında çekebileceğiniz sarı panjur konut kredisi için KONUT KREDİSİ FAİZİ 1,13 dür. Dosya masraflı ve dosya masrafsız seçeneği ile tüketiciye sunulan bu kredide dosya masrasız kredi kullanmak istediğinizde kredi faizi 1 puan yükselmektedir. İpotek konulacak konut için ekspertiz firmalarına yaptırılan değerleme için tüketiciden alınan ekspertiz bedeli , ek olarak hayat sigortası ve konut sigortaları konut ve kredi çeken kişinin vadesine göre değiştiğinden en doğru bilgiyi Vakıfbank şubelerinden alabilirsiniz.

halkbankasi-tapuportal

3)HALKBANK

Halkbank tarafından canım evim konut kredisi adı altında sunulan bu kredi için bankanın vermiş olduğu KONUT KREDİSİ FAİZİ 1,13 dür. Krediyi 03-120 ay aralığında çekebilirsiniz. Dosya masrafı olarak çekilen kredi anapara bedelinin en fazla binde 5 ( 0,005 ) kadar masraf ödenmesi gerekir. Örnek vermek gerekirsek 100,000 TL bir kredi için en fazla 500 TL dosya masrafı ödemesi olacaktır. Ekspertiz , hayat sigortası ve konut sigortası için ödemeniz gereken masraf hakkında detaylı bilgi almak için banka ile görüşülmesi gerekmektedir.

 

 

4) TÜRK  EKONOMİ  BANKASI ( TEB )

3 aydan başlayan ve 120 aya kadar çekilebilen kredi imkanı sunan TEB den konut kredisi çekmeyi düşünürseniz eve yapılacak ekspertiz teb-tapuportaldeğerinin % 75 ine kadar çekebilirsiniz. Üst limit ekspertiz değerinin %75 idir. Dosya masrafı olarak kredinin binde 5 i kadar ödeme yapılır. Hayat sigortası kredi çeken kişinin yaşına ve kredi vadesine göre değiştiğinden standart değildir , aynı şekilde dask ve konut paket sigortaları da evin bulunduğu il ilçe ve metrekaresine göre değiştiğinden , hayat sigortası , dask ve konut sigortası masrafını öğrenmek için bankayla görüşülmesi gerekmektedir. TEB KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI 1,13 dür.

 5) TÜRKİYE İŞ BANKASI

İş bankasından  yapılacak başvurularda kredi vadesi olarak 03-120 ay aralığında seçenek sunan bankanın , KONUT KREDİSİ FAİZİ hayat sigorta yapılması halinde 1,15    , hayat sigortası yapılmadığı takdirde 1,17 dir.  Dosya masrafı ve sigortalar hakkında bilgi sahibi olmak için banka ile görüşülmesi gerekmektedir.isbank-tapuportal

 Her ne kadar tüketiciler için konut kredisi araştırmasında ilk dikkat edilen detay konut kredisi faizleri olsa da, tüketicilerin dikkat etmesi gereken başka detaylar da vardır. Bunlar hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

http://www.tapuportal.com/konut-kredisi-kullanacaklara-tavsiyeler.html

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisini Başka Bankaya Nasıl Taşırım? başlıklı makalemizde ekspertsiz ücreti, ev kredisi ve konut borç transferi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir