Home / Krediler / En Kolay Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

En Kolay Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar2017’de En Hızlı ve Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Her geçen gün yeni bankaların katılması ile sektörde yaşanan rekabet büyük ölçüde artarken bankaların kendi aralarında yaşadıkları bu rekabet şüphesiz ki en çok tüketicilere yaramaktadır. Daha önceleri kredi onayı vermek adına bankalar birbirinden farklı birçok kriter zorunluluğu ararken günümüzde ise bankalar kredi notu yüksek olan bireylere kredi verebilmek için deyim yerindeyse birbirleri ile yarışmaktadır.

Kredi notu yüksek olan bireylerin kredi ön onayı alması oldukça kolayken kredi notu düşük olan kişilerin bu konuda biraz daha ısrarcı olmaları gereklidir. Şayet sizinde kredi başvurunuz reddediliyorsa ya da kredi notunuzun düşük olduğunu öğrendiyseniz öncelikle en kolay kredi veren bankalar hangileridir? araştırmanızı öneririz. Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz kredi ürününe erişme şansınız daha yüksek olacaktır.

Biz sizleri banka banka araştırma yükünden kurtarmak adına 2017 senesinde en kolay kredi veren bankaları bir araya getirdik. Sizlerde bu yazımız sayesinde kendiniz için en uygun kredi ürününe kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

2017 de en kolay kredi veren bankalar hangileridir?

Müşterilerine birbirinden farklı kredi ürünleri sunan bankaları araştırdık, kolay kredi kullandıranları listeledik, sırası ile;

  1. Denizbank
  2. Türkiye Ekonomi Bankası
  3. Garanti Bankası
  4. İşbankası
  5. İngbank olarak karşımıza çıkıyor.

 

Denizbank

Denizbank yeni yılda müşterilerine 30.000.-TL’ye kadar kefil ve gelir belgesi şartı aramadan sunduğu kredi ürünü ile dikkatleri üzerine çekiyor. Sizler de acil gereksinimleriniz için Denizbank’ın bu kredi ürününden yararlanabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası

Türkiye Ekonomi Bankası müşterilerine 7.500.-TL’ye kadar gelir belgesi ve kefil şartı olmadan kredi verebiliyor. Bu nedenle TEB bankasından kredi alabilme olasılığı diğer bankalara oranla çok daha yüksek.

Garanti Bankası 5 Dakikada Kredi

Garanti Bankası müşterilerine sunmuş olduğu 5 dakikada kredi ürünü ile ilk sıralarda yer alıyor. Şubelerin yanı sıra internet ya da cep telefonu aracılığı ile isteyen tüm bireyler bu kredi ürününe başvurularını gerçekleştirerek yalnızca beş dakika içerisinde cevabını alabiliyorlar.

İşbankası Hızlı Kredi

Nakit ihtiyaçlarını kredi kullanarak gidermek isteyen bireyler, İşbankasının anında hızlı kredi ürününden rahatlıkla yararlanabiliyorlar.

ING Bank

Ingbank müşterilerine şubeye gitmeden internet üzerinden başvurabilecekleri ayda 375.-TL’ye kadar 10.000.-kredi sunuyor.

En kolay Kredi veren Bankaları araştırırken bankaların kredi kullandırırken aldıkları dosya masrafları ve sigortalarına da dikkat etmek gerekir. Zira kolay, uygun hızlı kredi alacağım diye fazla fazla paralar ödemenin de bi anlamı yoktur.

2017 de En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Gün geçtikçe artan geçim sıkıntısı içinde bazen öyle zamanlar gelir ki masraflar içinden çıkılmaz bir hal alır. Kimi zaman eş dosttan borç alırız kimi zamansa akrabalardan. Bir çoğumuzun ise borç isteyebileceği kimsesi bile olmayabilir. İşte böyle zamanlarda bankalar birer kurtarıcı gibi imdadımıza yetişiverir. Bankalardan kredi almak ise sanıldığı gibi kolay bir iş değildir. Sizlere bu yazımızda bankalardan kolaylıkla kredi almanın yolları ve işlem uzunluğu olmayan bankalar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bir çoğumuza göre bankalar peynir ekmek gibi kredi dağıtıyor gözükebilir. Televizyonda izlediğimiz reklamlar sokaklarda size kredi kartı vermeye çalışanlar bu düşüncenin oluşmasında en büyük etkendir. Ancak burada unutulmaması gereken noktayı çoğumuz atlamaktayız. Reklamlar size kredi başvurusunda bulunabilmeniz için kolaylık sağlar. Ancak bu her kredi kartı başvurusunun olumlu sonuçlanacağı manasına gelmez. Bir diğer değişle başvurduğunuz kadar limite sahip olan bir kart alamayabilirsiniz.

Kredi kartına kolaylıkla sahip olmak için;

Kara listede olmamak,
Kredi notu yüksek olmak ,
Düzenli bir gelire sahip olmak ,
Bankaya başvurduğunuz limiti ödeyebilecek bir güvenceye sahip  olmak gerekmektedir. Bankalar bu kriterleri sağlayan ve özellikle kredi kartı borcunu ödeyebileceğine inandığı müşterilerle çalışmayı daha mantıklı bulur.
Gelelim işin banka kısmına. Kredi kartı için başvurduğunuz bankaların özellikle kamu bankası olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.  Kredi kartı vermede özel bankalar kamu bankalarına oranla 4 kat daha fazla esnektir. Özel bankaların kredi kartı sunumunda daha esnek davranmaları özellikle müşteri odaklı çalışmalarından kaynaklanmaktadır. Kamu bankaları ise daha çok kuruluş amaçlarından dolayı kamu harcamalarının finansmanını karşılamaktadırlar.
Ülkemizde yeni faaliyete başlayan Odea Bank, ING Bank ve daha  köklü olan ancak kamu kurumu için çalışmayan bankalardan Garanti Bankası ,Denizbank İş Bankası, Akbank gibi bankalar kredi vermede kolaylık sağlayan bankalardandır.

Odea Bank

OdeaBank, yaptığı reklam filmleri ve sunduğu seçeneklerle kredi dünyasında kendini göstermektedir. Banka henüz kemikleşmiş bir yapıya sahip olmadığından müşteri portföyünü genişletme adına kredi imkanlarını oldukça geniş tutmaktadır. Ancak yine de diğer bankaların müşterilerine uyguladığı prosedürleri kendisi de uygulamaya özen göstermektedir.

Bankaya kredi kartı için başvurduğunuzda ise sizden ;

Gelir belgesi (bu maaş bordrosu ya da sigorta kaydı olabilir),
Kimlik belgesi,
Ve başvuru formudur.

ING Bank

Müşterilerine kredi kartı kolaylığı sunan bir diğer banka INGBank. “Eski köye yeni adet” sloganı ile yola çıkan ve artık turuncu rengi dendiği zaman akla ilk gelen banka, kredi kartı başvurusunda bulunabileceğiniz bir diğer seçenek.

Denizbank

Son yıllarda özellikle emeklilere sunduğu cazip kredi olanakları ve faiz oranları ile adından sıkça söz ettiren banka, kredi kartı konusunda yine eli bol olan bankalardan. Kredi kartı başvurusunda bulunurken banka diğer bankaların izlediği yolları izler. Ancak kredi kartı alımı konusunda müşteriye kefil sorma olayı yoktur.

Garanti Bankası

Bir başka özel banka olan ve kredi kartı konusunda kolaylık sağlayan banka da Garanti’dir. Garanti Bankası Türkiye’nin ilk bankası olan Osmanlı Bankasının günümüze yansımasıdır. Banka köklü bir geçmişe sahip olduğundan kredi kartı işlemlerine daha fazla özen göstermektedir.

Kredi Kartı Başvurusunda Bulunurken;

Maaşınızın yarısı kadar limit istemeniz ve kişisel bütçe limitinizi aşmayacak şekilde başvuru yapmanız ileride başınıza daha büyük borçların açılmasına engel olur. Bu sayede siz ve sevdikleriniz hem ihtiyaçlarınızı kolayca giderirsiniz hem de geri ödemede sıkıntı yaşamamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çeken Kişi Ölürse Ne Olur? başlıklı makalemizde ev kredisi, hayat sigortası ve konut kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

3 yorumlar

  1. En kolay kredi veren bankalar için enparayı da görmezden gelmeyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir