Home / Krediler / Ekspertiz raporu sorgulama

Ekspertiz raporu sorgulamaEkspertiz raporu sorgulama nasıl yapılır?

Kaza yapan bir birey bu konu ile ilgili işlemlerini sigorta firması üzerinden yürütme zorunluluğundadır. Özellikle de yaşanan kaza sonrasında oluşan hasarın sigorta firması tarafından karşılanması isteniliyorsa bu konu ile ilgili gerçekleştirilecek tüm işlemler resmi prosedürlere uygun olarak yürütülmelidir. Bu konudaki en önemli kriterlerden biri ise şüphesiz ki eksper raporlarının hazırlanmasıdır. Eksper rapor tüm sigorta firmaları tarafından çok önemsenir ve zorunlu tutulur. Bu sebeple de vatandaşların gerekli girişimlerde bulunmaları ve araçları için yapılması gereken bütün işlemleri sigorta firmalarına yaptırmaları gerekmektedir. Bireylerin yaşadıkları kazanın sonrasında eksper olayın nasıl gerçekleştiğinden araçta meydana gelen maddi hasara dek bütün konularda detaylı bir şekilde inceleme yapar.

Eksper tarafından yapılan araştırma yardımı ile vatandaşların sigorta üzerinden yürütecekleri işlemler de netlik kazanır. İşte, bu sebeple tramer eksper raporu büyük önem taşır. Artık hemen herkesin bildiği gibi eksperler tarafından tutulan raporlar internet üzerinden online olarak sorgulanabilmektedir. Bu sayede tüm vatandaşlar eksper raporu sorgulama işlemini gerçekleştirerek eksper tarafından hazırlanan kaza raporuna ulaşabilir ve rapor üzerinde detaylı incelemeler yapabilirler. Ancak henüz herkes eksper raporu sorgulama nasıl yapılır? net olarak bilememektedir. Bu yazımız sayesinde tüm ziyaretçilerimiz eksper raporuna nasıl ulaşabilecekleri konusunda detaylı bilgiye kolaylıkla erişebilir.

Ekspertiz raporuna nasıl ulaşırım?         

Eksper tarafından tutulan rapora ulaşmak isteyen bireylerin Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından oluşturulmuş olan online sigorta hizmetlerinden yararlanmaları gerekir. SGM tarafından sunulan bu hizmetler tamamen ücretsizdir. Bu sayede tüm vatandaşlar SGM üzerinden aradıkları birçok bilgiye ve eksper raporuna kolaylıkla ulaşabilir ve böylece akıllarındaki tüm soru işaretlerini kolaylıkla cevaplandırma şansına sahip olabilir. Sizlerde yapmış olduğunuz araç kazası ile ilgili eksper tarafından tutulmuş olan rapora ulaşmak istiyorsanız Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin internet sitesine girerek eksper raporu sorgulamaya gelebilir ve aracınız ile ilgili gerekli bilgileri girerek raporunuzu inceleme şansına sahip olabilirsiniz. Gerekli incelemeyi yapabilmeniz için http://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/Eksper-Raporu-Sorgula.aspx adresine tıklamanız yeterlidir. Ardından açılan sayfa yardımı ile aradığınızdan çok daha fazla bilgiye erişebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Kullanıma Kapatılırsa Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde kayıp kredi kartı, kredi kartı ve kredi kartı kapanma sebebi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir