Home / Bankalar / İş Kurmak İçin Kredi Veren Bankalar

İş Kurmak İçin Kredi Veren BankalarKendi iş yerimizi açmak birçoğumuzun hayalidir. Sabahları kendi dükkanımızda olmak, kimseye hesap vermek zorunda kalmamak gün sonunda huzurlu bir şekilde evimize gitmek… Bazen bir bakkal olur bu bazen bir manav bazense kuaför salonu ya da giyim dükkanı. Her ne olursa olsun kendi yerimiz olsun isteriz. Peki sadece hayal kurarak bir dükkan sahibi olabilir miyiz? Elbette hayır. Hayallerinizi eyleme dökme zamanı belki çoktan geldi de geçiyor. Ancak hayalleri hayata geçirmekte belli bir maliyet gerektiriyor. Peki bu maliyeti karşılayacak gücünüz var mı? Belki cebinizde birikmişiniz vardır. Ancak yeterli gelmiyor olabilir. İşte sizlere bu yazımızda dükkan açmak için neler yapmanız gerekir ve dükkan açma kredisi almak için neler yapmanız gerekir hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İş Kurma Kredisi Nasıl Alınır?

Günümüzde iş hayatına atılan birçok girişimci az ya da çok kredi kullanma yoluna başvurmaktadır. Bu artık neredeyse rutin haline gelmiştir. Sermayesi yeterli olsa bile her girişimci belli bir miktar kredi kullanmak zorundadır Buna bazen artan kiralar, bazen ise girilen iş  kolunun ağır maliyetleri sebep olmaktadır. Banklar özellikle KOBİ ‘lere büyük kredi avantajları sunmaktadır. Esnaf ve zanaatkarlar kredi kooperatifi ise iş yeri açmak isteyenlere kredi imkânı sunan başka bir seçenektir. Halkbankası aracılığı ile kullandırıyorlar bu krediyi. Esnaf ve Zanaatkarlar odası mevcutta devam eden iş yerleri için de düşük faizli uzun vadeli kredi sunmakta.

Dükkan Açmak İçin Kredi Veren Bankalar

Kredi kullanımı için bir bankaya başvurmadan önce açmak istediğiniz dükkan çeşidine, dükkanın özelliklerine , işyeri planınıza ve ihtiyacınız olan sermaye miktarına karar vermelisiniz. Aynı zamanda aylık gideriniz ve gelirinizi hesaplayıp, aldığınız kredinin ne kadarını aylık olarak geri ödeyebileceğinizi hesaplamalısınız. Dükkan açmak için kredi kullanımı yapmak isteyen insan sayısı kadar iş yeri açma kredisi adı altında kredi imkânı sunan da birçok banka vardır. Ancak unutulmamalıdır ki mesele kredi kullanmak değil kullanılan krediyi aksatmadan geri ödeyebilmektir. Zira geri ödeme zorluğu yaşarsanız kredi notunuz olumsuz etkilenir. Şimdi kredi kullanabileceğiniz bankalara tek tek bakalım.

Vakıfbank İşyeri Açma Kredisi

Kendi işini kurmak isteyenlere kredi imkânı sağlayan Vakıfbank işyeri kredinizi nakit akışına uyumlu olarak ve taksitlendirerek ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda banka ödemesiz dönem seçeneği de sunmaktadır.

QNB Finansbank İş Yeri Açma Kredisi

Finansbank’tan işyeri kredisi alabilmek için bankaya kadar gitmenize gerek yok. İnternet bankacılığı aracılığıyla kredi talebinde bulunabilir günlük 150.000 TL ‘ ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Bankalar içinde ticari işyeri için  kredi miktarını en fazla tutan bankadır Finansbank.

Garanti Bankası

Banka özellikle KOBİ’lere büyük destek veren bir bankadır. Esnaf destek paketleri ile de kredi kullanımı sonrasında müşteriye yardımcı olmaya devam eder.

Yapı Kredi Bankası

Kredi yelpazesini geniş tutan banka A’dan Z’ye her türlü sektörel girişime kredi imkânı sunmaktadır. Ayrıca kredi ödemelerinizi aylık,üç aylık ve altı aylık ödemelere ayırabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

Özellikle teknoloji alanında yatırım yapmak isteyen girişimcilere 500.000 TL ye kadar kredi imkânı sunan banka tarım ve küçük işyeri girişimlerine de kredi imkanı sunmaktadır.

Devlet Destekli İşyeri Açma Kredisi

KOSGEB aracılığı ile devletten 50.000 TL’ ye kadar hibe ve 100.000 TL’ ye kadar faizsiz kredi kullanabilirsiniz. bunun koşullarını daha önceki yazılarımızda detaylı aktarmıştık. Ayrıca KOSGEBin web sayfasından güncel kredilerini takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde ev kredisi, konut kredisi ve peşinatsız ev kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Diğer Yazılarımızdan...

Geliri Olmayanlara Kredi Veren 5 Banka

Hangi Bankalar Geliri Olmayanlara  Kredi Veriyor? Gelir elde etmesi mümkün olmayanlara ve gelir elde etmesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir