Home / Krediler / Dosya Masrafsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Dosya Masrafsız Konut Kredisi Veren BankalarDosya Masrafsız Konut Kredisi Var Mı?

Bankalar müşterilerine sunmuş oldukları finansal işlemler ya da banka ürünü sözleşmelerinde müşterilerinden hizmetleri sonucunda farklı ücretler talep etmektedirler. Bu ücretler hakkında son dönemlerde farklı düzenlemeler yapılmış ve kişilerin finansal işlemlerinde kredi veya kredi kartı ürünü kullanımlarında ödemekle yükümlü oldukları ücretler yeniden düzenlenmiş ya da tamamı ile kaldırılmıştır.

Bu ücretlerden en önemlileri günlük finansal hizmetlerden yapılan kesintiler, kredi kullanımlarında kişilerden talep edilen bazı masraflar ve özellikle dosya masrafı ücretleri ya da kredi kartlarının kullanımlarında talep edilen kart aidatları olarak nitelendirilebilmektedir.

Konut kredisi seçenekleri bireyler tarafından en çok tercih edilen banka ürünleridir. Bu neden ile bankalar oluşan rekabetler nedeni ile düzenlemeler yaparak kredi şartlarından esneklik ve farklı olanaklar sunarak kredi kullanım oranlarını yükseltmeyi hedeflemişlerdir.

Dosya Masrafsız Konut Kredisi Seçenekleri Nelerdir?

Bankaların yapmış oldukları düzenlemelerde en çok dikkat çeken nokta bazı bankaların konut kredilerinde müşterilerden talep edilen dosya masrafı ücretlerini kaldırmaları olmuştur.  Bu düzenleme ile bankalar dosya masrafsız konut kredisi  adı altında kredi seçeneklerini müşterilerine sunmuşlardır. Genel olarak birçok banka tarafından yaygınlaşmış olan bu türden kredi seçenekleri kişiler tarafından büyük ilgi görmektedir.

Ancak bu tür kredileri kullanmadan önce sunulan dosya masrafsız kredi seçeneklerinin şartları hakkında detaylı bir araştırma yapılması gerekmektedir. Çünkü bazı bankalar dosya masrafsız kredi seçeneklerinde farklı masraf seçenekleri talep ederek ya da kredi faiz oranlarını yüksek tutarak dosya masrafı ücreti zararlarını karşılamaktadırlar. Bu nedenle tüketicilerin, kredilerin diğer koşullarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Zira masraf almıyoruz diyerek, sizleri daha fazla faiz ödemek zorunda bırakabilirler.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çeken Kişi Ölürse Ne Olur? başlıklı makalemizde ev kredisi, hayat sigortası ve konut kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Diğer Yazılarımızdan...

Geliri Olmayanlara Kredi Veren 5 Banka

Hangi Bankalar Geliri Olmayanlara  Kredi Veriyor? Gelir elde etmesi mümkün olmayanlara ve gelir elde etmesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir