Home / Krediler / Dosya Masrafsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Dosya Masrafsız Konut Kredisi Veren Bankalar




Dosya Masrafsız Konut Kredisi Var Mı?

Bankalar müşterilerine sunmuş oldukları finansal işlemler ya da banka ürünü sözleşmelerinde müşterilerinden hizmetleri sonucunda farklı ücretler talep etmektedirler. Bu ücretler hakkında son dönemlerde farklı düzenlemeler yapılmış ve kişilerin finansal işlemlerinde kredi veya kredi kartı ürünü kullanımlarında ödemekle yükümlü oldukları ücretler yeniden düzenlenmiş ya da tamamı ile kaldırılmıştır.

Bu ücretlerden en önemlileri günlük finansal hizmetlerden yapılan kesintiler, kredi kullanımlarında kişilerden talep edilen bazı masraflar ve özellikle dosya masrafı ücretleri ya da kredi kartlarının kullanımlarında talep edilen kart aidatları olarak nitelendirilebilmektedir.

Konut kredisi seçenekleri bireyler tarafından en çok tercih edilen banka ürünleridir. Bu neden ile bankalar oluşan rekabetler nedeni ile düzenlemeler yaparak kredi şartlarından esneklik ve farklı olanaklar sunarak kredi kullanım oranlarını yükseltmeyi hedeflemişlerdir.

Dosya Masrafsız Konut Kredisi Seçenekleri Nelerdir?

Bankaların yapmış oldukları düzenlemelerde en çok dikkat çeken nokta bazı bankaların konut kredilerinde müşterilerden talep edilen dosya masrafı ücretlerini kaldırmaları olmuştur.  Bu düzenleme ile bankalar dosya masrafsız konut kredisi  adı altında kredi seçeneklerini müşterilerine sunmuşlardır. Genel olarak birçok banka tarafından yaygınlaşmış olan bu türden kredi seçenekleri kişiler tarafından büyük ilgi görmektedir.

Ancak bu tür kredileri kullanmadan önce sunulan dosya masrafsız kredi seçeneklerinin şartları hakkında detaylı bir araştırma yapılması gerekmektedir. Çünkü bazı bankalar dosya masrafsız kredi seçeneklerinde farklı masraf seçenekleri talep ederek ya da kredi faiz oranlarını yüksek tutarak dosya masrafı ücreti zararlarını karşılamaktadırlar. Bu nedenle tüketicilerin, kredilerin diğer koşullarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Zira masraf almıyoruz diyerek, sizleri daha fazla faiz ödemek zorunda bırakabilirler.

Diğer Yazılarımızdan...

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Sicilim Bozuk Ne yapmam gerekir? Krediler günümüzde birçok insanın bireysel olarak yaşadıkları ekonomik zorluk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir