Home / Bankalar / Bordrosuz Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

Bordrosuz Çalışanlara Kredi Veren BankalarBankalar kredi başvurusu esnasında müşterilerine çeşitli koşullar sunabilirler. Bunlardan biri de maaş bordrosudur. Peki bordrosu olmayan bir işte çalışanlara kredi veren bankalar var mıdır? Var ise bordro olmadan nasıl ve ne miktarda kredi vermektedir. İşte sizlere bu yazımızda bordrosu çalışanlara kredi veren bankalar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bordro Nedir?

Bir kimsenin çalıştığı iş yerindeki ücret , maaş, fazla mesai ve çalışma saatleri gibi bilgilerinin detaylı olarak yer aldığı belgeye bordro denir. Bu belge iki nüsha halinde kayıt altına alınır. Bir kopyası işçide diğer kopyası da işverende bulunur. Aynı zamanda bordro bir kıymetli evraktır. Mahkemede delil olarak kullanılabilir.

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar müşterilerine kredi imkânı sunarken karşılığında geri ödeme yapılabileceğinin teminatı olmasını da ister. Bu sebeple her banka kredi başvurusunda bulunan müşterisinden bordro ister. Ancak bordro olmadan da kredi kullanabileceğiniz bankalar da mevcuttur.

Bordrosuz kredi veren bankalar;

Odeabank

48 aya kadar vade seçeneği ile kredi kullanabilirsiniz. Banka 15.000 TL ‘ye kadar kredi başvurusu yapanlara bordrosuz kredi vermektedir. Ancak bu miktarın üzerindeki kredi başvurusuna karşılık bordro istemektedir.

Garanti Bankası

Bordrosuz kredi veren bankalardan biri de Garanti. Sadece kimlik belgeniz ile 20.000 TL ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. 48 ay vade ile kredinizi kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi

Sadece kimlik belgemiz ile kredi alabileceğiniz bir diğer banka Yapı Kredi Bankası’dır. 36 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır.

QNB Finansbank

Maaş bordrosu olmadan kredi veren QNB Finansbank, 36 aya varan vade seçeneği ile ihtiyaç sahiplerini beklemektedir. Hazır Kredi Limitleri tüketici kredisi kullanacaklar için 20.000 TL, oto kredisi kullanacaklar için 60.000 TL, konut kredisi kullanacaklar için ise 200.000 TL’dir.

TEB

Banka 2.000-10.000 arası kredi başvurusu yapan müşterilerine hizmet vermektedir.

Denizbank

Özellikle KOBİ ‘lere sunduğu cömert kredi imkânları ile adından sıkça söz ettiren banka bordrosuz çalışanların da yanında. 55.000 TL ye kadar kullanacağınız kredileri 48 ay vade ile ödeyebilirsiniz.

Bankalar genelde bordrosuz çalışanlara kredi verirken kişilerin kredi notlarına bakarlar. Bu sebeple kredi notunuzu yüksek tutmanız yararınıza olacaktır. Böylelikle bordrosuz bir çalışan olsanız dahi kredi kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde ev kredisi, konut kredisi ve peşinatsız ev kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir