Home / Haberler / Banka Borcu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Banka Borcu Sorgulaması Nasıl Yapılır?
Banka Borcu Sorgulaması

Bankalara olan borçlarınızı öğrenebilmek için banka borcu sorgulaması yapabilirsiniz. Peki bu borç sorgulaması nasıl yapılır? Herhangi bir ihtiyaçtan dolayı kredi çektiniz ve bir nedenden dolayı borcunuzu aksattınız ya da hiç ödeyemediniz. Bu kredi kartı da olabilir. Bütün bu borçlarınızı sorgulayabilmek için çok kolay yöntemlerle bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Telefon numarası, TC numarası ve diğer kişisel bilgilerinizi girdikten sonra internet üzerinden zahmetsizce borcunuz var mı ya da ne kadar borcunuz var gibi soruların cevaplarını hemen öğrenebilirsiniz. Banka borcunu öğrenmek için müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz. Fakat bu biraz daha zahmetli bir yöntemdir. O yüzden borcunuzun olduğu bankanın resmi internet sayfasından sorgulama işleminizi daha kolay bir şekilde yapabilme olanağınız var. Öncelikle bankanızın internet bankacılığı uygulamasının olması gereklidir. Uygulamanız yüklü ise TC numaranız ile borcunuzu öğrenebilirsiniz. Böylece borcunuzun ne kadar olduğunu, ne kadar ödemeniz gerektiğini hiç bir ücret ödemeden öğrenebilir, borcunuzu öğrendikten sonra bankanızla görüşerek yapılandırma yapabilirsiniz.

Banka Borcu Sorgulama Çeşitleri

İnternet bankacılığı uygulaması varsa banka borcu sorgulaması TC ile giriş yapılarak öğrenilebilir. Hem kredi hem de kredi kartı borcunuzu öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak veya bankaya giderek sizi bilgilendirmeleri için e-posta gönderilmesini sağlayabilir, müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilir, internet aracılığı ile öğrenebilir ya da en güvenli seçenek olan bankaya bizzat giderek ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca banka borcu sorgulaması işlemlerinizi Devlet kapısı yani e-devlet şifresi ile çok kolay öğrenebilmektesiniz. Devlete olan borçlarınızı bu yöntemle sorgulayabilir nereye ne kadar borcunuz varsa öğrenebilirsiniz. Bunlar, fatura borçları, trafik cezaları, adli sicil belgesi gibi tüm bilgilere ulaşılabilir. En önemlisi de bankalara olan kredi ya da kredi kartı borçlarınızı bu yöntemle öğrenebilirsiniz. e- devlet işlevselliğinin yanı sıra kullanılması çok kolay olan bir sistemdir. Bunun için Türkiye vatandaşı olmanız yeterlidir. Sadece 2 TL ücret karşılığında şifrenizi PTT şubelerinden alabilirsiniz. Eğer kaybederseniz tekrar 2 TL ödeyerek yeniden şifrenizi alabilirsiniz. Kredi borç sorgulama ve diğer bütün öğrenmek istediğiniz bilgileri e-devlet şifresini girerek, ekranda çıkan borç sorgulama uygulaması ile yapabilirsiniz. E-devlet sorgulaması ile dava dosyanızı, 4A hizmet dökümü sorgulamasını, SGK sorgulamasını, vergi borcunuzu, tapu bilgilerinizi, günlük döviz kurlarını, 4A emekli aylığı bilgisini, 4B borç durumunu, 3 günlük hava raporunu, mobil hat sorgulamasını, öğrenci bilgi sistemini, 4B emekli aylığı hesaplama, 4B isteğe bağlı tescil kaydı, 4B hizmet bilgisi, 4B ödeme dökümü, yapılandırma borç bilgileri, araç sorgulama ve adli sicil kaydı sorgulama işlemlerinizin hepsini e-devlet şifresi ile öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PTT Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde Classic kart, Gold kart ve kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Diğer Yazılarımızdan...

Kredi Dosya Masrafi Geri Nasıl Alinir 2017

Kredi Dosya Masrafı Geri Nasıl Alınır 2017

Tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması açısından bankadan aldıkları vadeli kredilerin süresi bitiminde yasalara göre dosya masrafını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir