Home / Krediler / Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?Hasar Kaydı Sorgulama

Araç hasar kayıt sorgulama işlemleri genel olarak araç alım satım işlemlerinde uygulanır. Sıfır km. araç alanların ilgi alanlarında yer almayan bu konu ikinci el araç almak isteyen bireyler için büyük önem taşır.

Araç hasar kaydı sorgulama sayesinde bireyler satın almayı düşündükleri ikinci el aracın geçmişte herhangi bir trafik kazasına karışıp karışmadığını ve aracın hasarının bulunup bulunmadığını kolaylıkla öğrenebilmektedirler.Kısaca ifade etmek gerekirse alıcının almayı düşündüğü ikinci el aracın bilgilerine ulaşmanın en akılcı yolu araç hasar kaydı sorgulama işlemidir. Şayet söz konusu aracın geçmişinde hasarı varsa ve bu durum trafik tutanaklarına da geçmişse hasar kaydı sorgulama ile en net ve en temiz bilgiye ulaşılabilmektedir. Bu nedenle sizler de satın almayı düşündüğünüz ikinci el aracın hasarının olup olmadığını bilmek istiyor ancak araç hasar kaydı sorgulama nasıl yapılır? bilmiyorsanız gerekli tüm bilgilere yazımız sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Araç hasar kaydı sorgulama nasıl yapılır?

Araç hasar kaydı sorgulamanın iki alternatifi vardır. Bunlardan biri kısa mesaj yöntemi diğeri ise internettir. Ancak internet ile gerçekleştirilen sorgulamalar çok daha pratik bir şekilde yapıldığı için araç hasar kaydı sorgulama nasıl yapılır? denildiğinde akla gelen ilk yol budur.

İnternet üzerinden araç hasar kaydı sorgulama nasıl yapılır?

İnternet ile yapılan işlemlerde sigorta acenteleri tarafından tramer bilgi sistemi üzerinden tramer site adresinden görüntüleme yapabilirler. Daha önceki aracınıza poliçeyi kesen sigorta acentesinden ya da tanıdığınız herhangi bir acenteden yardım almanız uzman destek yardımıyla eşdeğer olacaktır. Çünkü plaka değişikliği gibi benzeri oynamalarda km düşürme, hasar kaydı, şasi ya da motor numarası ile oynama gibi değişiklikler sonucu mağduriyetlerinizin  önüne geçebileceği gibi poliçenizi kesecekleri için genellikle herhangi bir masrafa da girmeyeceksiniz.Ayrıca arabanın kaç kez satış yapıldığını da sorgulamak mümkün oluyor.

SMS ile araç hasar kaydı sorgulama nasıl yapılır?

Cep telefonunuz ile araç hasar kaydı sorgulama yapmak için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne gelerek plakayı yazıp tüm operatörlerden 5664’e SMS göndermeniz yeterlidir. Bu işlem için 5TL ücret alınmaktadır. Sorgulama yapmak istediğiniz aracın plakası değişmiş dahi olsa araca ait bütün hasar kayıtları sms olarak tarafınıza gönderilir. Bu sayede merak ettiğiniz tüm sorulara kolaylıkla ulaşma şansına sahip olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Kullanıma Kapatılırsa Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde kayıp kredi kartı, kredi kartı ve kredi kartı kapanma sebebi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir