Home / Diğer Kategoriler / “ALO 181” Tapu Kadastro Randevu Hattı

“ALO 181” Tapu Kadastro Randevu Hattı“ALO 181” Tapu Kadastro Randevu Hattı

Gayrimenkul işlemlerinde, Tapu Müdürlüklerindeki zaman maliyetinin önüne geçmek için, artan nüfus ve artan gayrimenkul sayısına bağlı olarak işlemlerinizin daha planlı, doğru ve zamanında gerçekleşebilmesi için gelişen ve değişen destekleyici sistemlerden faydalanmamız gerekir.

Tapu Müdürlüklerindeki işlemleriniz için Alo 181‘ i 7\24 arayarak randevunuzu alabilirsiniz. Büyük ve yoğun Tapu Müdürlüklerinde randevular sabah saat 08:15 ile saat 11:30 arasında verilmektedir. Randevular saat 08:15 den başlayarak her 15 dakikada bir olarak verilir. Aynı gün randevu alamayacağınız gibi randevular için alo 181’ i arayarak en az bir gün öncesinden operatörün sizin istediğiniz saat dilimindeki kotasının dolmaması durumunda randevunuzu alabilirsiniz. Randevu istediğiniz saat yoğunluk nedeniyle dolması  durumunda ise operatörün size teklif edeceği yine sizin kararını vereceğiniz bir saatte randevunuz oluşacaktır. Yapacağınız işlemler için almış olduğunuz randevu saatinden en geç 5 dakika öncesinde gerekli belgeleri de temin ederek ilgili Tapu Müdürlüğünde hazır bulunmanız, yapacağınız işlemin hızlı sonuçlanması ve zaman kaybetmemeniz açısından önemlidir. Yapacağınız işlemlerde istenilen belgeler için ilgili makalelerimizden faydalanarak  güncel ve doğru bir şekilde ulaşabilirsiniz. Randevuya zamanında gitmediğinizde, geciktiğiniz de ya da yetişemediğiniz de randevunuzun düşeceğini unutmayınız.

Tapu Randevularınızı internet üzerinden oluşturmak istiyorsanız bir sonraki makalemizden yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gayrimenkul Dolandırıcılığı nasıl önlenir? başlıklı makalemizde emlak dolandırıcılığı, ev dolandırıcılığı ve Gayrimenkul Dolandırıcılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Diğer Yazılarımızdan...

ING Bank’ta Kredi Notunuza Göre Faiz Oranı

Kredi Notunuza Göre Faiz Oranı Belirleyen İhtiyaç Kredisi ING Bank’ta Ülkemizde bankalar tarafından  kredi faiz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir