Home / Genel Bilgiler / Akbank İnternet Bankacılığı

Akbank İnternet BankacılığıAkbank İnternet Bankacılığı

Artık insanlar, oturdukları yerden alışverişi, otel rezervasyonu ve bütün bankacılık işlemlerini internetten yapmaya oldukça alışmış durumdalar. Hemen hemen bütün bankalar, internet bankacılığına geçmişlerdir. Özellikle de Akbank internet bankacılığı oldukça ileri bir düzeydedir. Akbank internet ve mobil bankacılık alanında ki platformuna Akbank direk demektedir. Bu sayede banka şubelerine gidip sıra beklemeden birçok işleminizi yapabilmektesiniz. Akbank internet bankacılığı ile yatırım hesabı açma ve kapama, ihtiyaç kredisi başvurusu, vadeli ve vadesiz olarak mevduat hesabı açma, altın hesabı, kredi kartı başvurusu ve borcunu ödeme, para transferi yapma, vergi ödemeleri, hisse senedi alıp satma, döviz hesabı açma gibi daha birçok işlemi buradan yapabilirsiniz. Akbank direk hizmeti kullanmak isteyen müşterilere Akbank direk plus ve Akbank direk işim platformu kurulmuştur. Bu sayede müşteri hizmetlerine daha çabuk bağlanabilmekte ve canlı destek alabilmekteler. Akbank internet ve mobil bankacılık hizmetleri çok daha güvenli ve hızlıdır.

Akbank’ın İnternet Bankacılığı Hizmetleri

Akbank internet bankacılığı hizmetlerinden siz de faydalanmak istiyorsanız, ilk önce Akbank müşterisi olmalısınız. Sonrasında Akbank resmi internet sayfasına girerek sağ üstte bulunan bireysel ve kurumsal işlemlere giriniz. Karşınıza çıkacak olan pencereden müşteri numaranız ve TC numaranız ile beraber parola girmeniz gerekecektir. Daha sonra annenizin kızlık soy adının iki harfi istenir. Bu bilgilerden sonra ise kartınızın sonundaki 4 rakam istenir. Ardından kartınızın şifresi istenir. Bu şifreyle beraber kendi şifrenizi belirleyebilirsiniz. Kayıtlı olan cep telefonunuza gelen onay kodunu ilgili yere yazarak işleminizi tamamlayacaksınız. Eğer ilk defa mobil bankacılığı kullanacaksanız şifre almanız gerekir. Bunun için de ekranda bulunan şifre al kısmındaki soruları yanıtlayarak şifrenizi alabilirsiniz. Akbank internet bankacılığı ile e-devlet kapısına da giriş yapabilirsiniz. Buradan hakkınızda açılan herhangi bir dava olup olmadığını, üniversite durumunuzu, aile hekimi, askerlik, araç belgesi, SGK hizmet dökümü gibi işlerinizi yapabilirsiniz ve bütün bunlar için kesinlikle ücret ödemezsiniz. Bankada sıra beklemekten kurtulursunuz. Sizin belirlediğiniz saatte işlem yaparsınız.

Akbank Cep Şifre

Akbank internet bankacılığı işlemlerini yaparken onay sayfasına geldiğiniz zaman cep şifre telefonunuza gelir. Mesaj ile gönderilen bu şifreyi sayfadaki cep şifre bölümüne yazarak işlem tamamlanır. Güvenlik tanımları ve bilgi güncelleme işlemi bu ilk sayfada yapılır. Akbank direk’te mobil imza kullanan müşteriler cep şifre kullanılan her yerde mobil imza kullanılır. Fakat bilgiler bankada güncel değilse ve kayıtlı değilse cep şifre kullanılamaz. Böyle durumlarda bir Akbank şubesine giderek telefon numaralarını güncelleyebilirler. Akbank Direk ile aynı oturumda 1000 TL’ye kadar olan transfer işlemlerinde bir daha cep şifre sorulmaz. Küçük bir uyarıda bulunmak gerekirse, cep şifreniz birkaç dakika içinde size ulaşmaz ise SMS hafızasının dolu olup olmadığına bakılmalıdır. Dolu olmadığı halde yine de gelmemişse tekrar cep şifre isteyebilirsiniz. Cep şifre 3 kere hatalı girilirse kilitlenir. Bunun için 444 25 25 nolu telefon aranarak yardım istenebilir ya da Akbank şubesine gidilebilir.

Bir önceki yazımız olan Geliri Olmayanlara Kredi Veren 5 Banka başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Diğer Yazılarımızdan...

Geliri Olmayanlara Kredi Veren 5 Banka

Hangi Bankalar Geliri Olmayanlara  Kredi Veriyor? Gelir elde etmesi mümkün olmayanlara ve gelir elde etmesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir