Home / Bankalar / Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?Aidatsız Kredi Kartı Nasıl Alabilirim?

BDDK  tarafından son yıllarda yapılan düzenlemeler ve tüketici haklarını koruma kanunu kapsamında yaşanan gelişmeler ile bankaların müşterilerinden almış olduğu yıllık kredi kartı aidatları üzerinde değişikliğe gidilmiştir. Bu kapsamda kredi kartı veren tüm bankaların kart aidatı olan ve kart aidatı olmayan en az 1 adet kredi kartı ürününü müşterisine sunması zorunluluğu getirilmiştir. BDDK ‘nın bu düzenlemesi kapsamında tüm bankalar yıllık kart aidatı olmayan kredi kartlarını müşterilerinin kullanımına sunmuştur. Biz de en çok talep edilen ve yıllık kart aidatı alınmayan bu kartların listesini sizler için hazırladık. Gelin hep birlikte bu listeye bir göz atalım. Aidatsız kredi kartı verirken bazı bankalar, normal kredi kartından bazı özellikleri kısarak sunmuştur. Örneğin limitini azaltmıştır, örneğin maksimum yapılabilecek taksit miktarını azaltmıştır. Kredi kartı değerlendirirken bunları da göz önünde bulundurabilirsiniz.

 1. AKBANK – AXESS FREE

  akbank free kartAkbank Tarafından FreeKart olarak sunulan bu kredi kartından kart aidatı alınmamaktadır. Kart ile yapacağınız alışverişlerde taksitlendirme yapılabilmektedir. Fakat bankanın sunduğu diğer kampanyalardan faydalanmak istemeniz halinde talep edilen kampanyanın bedelini ödemeniz gerekmektedir. Yani artı taksit yaptırma, ödeme erteleme, chip para kazanma gibi özellikler kartta bulunmamakta olup ücretin ödenmesi halinde kampanyadan faydalanabilirsiniz.

 2. HSBC – CONCEPT

  hsbc conceptHSBC bankasının Concept adıyla piyasaya sunduğu bu karttan yıllık kredi kartı aidatı alınmamaktadır. Bu kart ile yapılan alışverişlerin taksitlendirilmesi ve yapılan alışverişlerden Advantage NakitPuan kazanılmaktadır. Buna ilave olarak yapılacak artı taksit – öteleme – nakit avans kampanya başvuru talepleri için yine kampanya fark ücretini ödemeniz gerekmektedir.­­­
  .

 3. YAPI KREDİ BANKASI – WORLD EKO KART

  world ekoYapıkredi World kapsamında banka tarafından sunulan World Eko özellikli kart ile yapılan alışverişlerden toplanan puanlar ve karttan vereceğiniz düzenli fatura ödeme talimatı ile kartta biriken puanlardan yıllık kart aidatı bedeli düşmektedir. Banka müşterilernden kart aidatı bedelini biriken puanlarından düşmektedir. World Eko özellikle kart ile taksitlendirme yapabilir, taksitli nakit avans işlemi yaparak acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 4. GARANTİ BANKASI – BONUS FLEXI

  Bonus Flexi CardGaranti Bankası Bonus özelliği ile birlikte sunduğu  Flexi Card ile  kart aidatı olmayan  kredi kartını müşterilerinin kullanımına sunmuştur. Bu kart ile kendi tasarımınız ve istediğiniz görsellik ile kartınızı üretebilirsiniz. Kart ile taksitli yada taksitsiz nakit avans işlemi yapılabilmekte ek olarak alışverişlerinizde taksit seçeneği kullanılabilmektedir. Karta ait tüm bonus kampanyalarından ise ücretinin ödenmesi halinde faydalanılmaktadır.

 5. ODEABANK – BANK’O CARD

  banko card klasikTürkiye piyasasına yakın zamanda katılan ve diğer bankalar ile olan rekabet seviyesini korumak amaçlı Odea Bank da yıllık aitı olmayan kredi kartını müşterilerinin  kullanımına sunmuştur. Odeabank Bank’O Card markası ile sunulan bu kredi kartından , kredi kartı yıllık aidat ücreti alınmamakta olup , kart ile yurt içi yada yurt dışından  yapılacak alışverişlerde taksitlendirme imkanı ve nakit avans imkanı bulunmaktadır. Buna ek olarak yapılan alışverişleriniz de erteleme işlemini de ücret yada herhangi bir fark ödemeden yaptırabilirsiniz.

 6. VAKIFBANK – TERCİH KART

  vakıfbank tercih kart

  Bddk tarafından yapılan yasal düzenlemeler sonucunda kamu bankaları da aidatsız kredi kartı çalışmasını yapmış  ve TERCİH KART adı ile müşterilerinin kullanımına sunmuştur. Vakıfbank tarafından daha önceki yıllarda  Şişli Kart ve Üsküdar Kart adı ile kart üretilmiş ve bu kartlardan da kart aidatı alınmamıştı . Vakıfbank Tercih Kart ile yapacağınız yurt içi ve yurt dışı tüm alışverişlerde taksit yapılabilmekte ve nakit avans kullanılabilmektedir. Bankanın world özellikli bu kartına ait diğer kampanyalarından faydalanmak için ise ek ücretini ödemeniz gerekmektedir.  Ek taksit , taksit erteleme , yapılan alışverişlerinizde world puan birikmesini istemeniz halinde ilave ücretini  ödemeniz gerekmektedir.

 7. TEB – SADE KART

  teb sade kartTEB tarafından SADE KART olarak sunulan bu kredi kartından yıllık kart aidatı alınmamaktadır. Kredi kartını sadece  yurt içi yada yurt dışında yapacağınız peşin alışverişlerde kullanabilir , buna ek olarak nakite avans özelliği ile tüm şube yada banka ATM ‘ lerinden taksitli yada tek seferde nakit çekim işlemi yapabilirsiniz.  Eğer taksit yapılmasını isterseniz ücretini ödemeniz halinde 3-6-9 taktide kadar taksitlendirebilir ya da 30-60-90 gün vadeler ile ödemenizi öteleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde ev kredisi, konut kredisi ve peşinatsız ev kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Diğer Yazılarımızdan...

Geliri Olmayanlara Kredi Veren 5 Banka

Hangi Bankalar Geliri Olmayanlara  Kredi Veriyor? Gelir elde etmesi mümkün olmayanlara ve gelir elde etmesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir