Home / Krediler / 72 ay Kredi Kartı Yapılandırma

72 ay Kredi Kartı YapılandırmaSon zamanlarda birçok kişi kredi kartı borcunu ödeyememektedir. Bu sebeple hem bireyler hem de bankalar zarara uğramaktadır. Büyük ölçekde bakıldığında ise bu durum ülke ekonomisini de olumsuz yönde etkilemektedir. İşte bu sebeple hükümet bankalara kredi kartı borcu olan kişiler için yeniden yapılandırma işlemini getirmiştir. Biz de sizlere bu yazımızda kredi yapılandırma sistemi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

72 ay Kredi Yapılandırma İşlemi

Hükümetin yapmış olduğu yeni yapılandırma sistemi ile birçok kullanıcının yüzü gülmeye başlamıştır. Çünkü ülkemizde birçok kişi kredi kartı borcunu zamanında ödeyemediği için ek kart alarak borç kapatmaya çalışmakta ancak yeni borç açmaktan öteye gidememektedir. Yeni kredi borcu yapılandırma sistemi ile artık tüm borçlular için borçtan kurtulma zamanı geldi.

Tüm Borçlular Kredi Yapılandırmasından Yararlanabilir Mi?

Kredi kartı yapılandırması ile yeni yasadan yararlanma imkanı tüm borçlulara sunulsa da bazı borçlular için durum aynı değildir. Bazı borçlular için bankalar kredi yapılandırma sistemini vermemektedir. Bunun en önemli sebebi ise kredi notu düşüklüğüdür. Borç ödemek için birçok bankadan kredi kullanan ve bu borçları ödemekte zorluk çeken kişilerin kredi notu düşmektedir. Yine kredi kartı yapılandırması için banka ile görüşmek gerekmektedir. Bankaların öne sürdüğü koşulları kabul eden kullanıcılar yeni yasadan yararlanma imkanına sahip olmaktadır.

Kredi Kartı Yapılandırma İşlemi Nasıl Olur?

72 ay yapılandırma işlemi için öncelikle çalıştığınız bankalardan birini seçerek bütün borçlarınızı tek çatı altında toplayabilirsiniz. Kredi kartı borcunu ödemek istediğiniz banka ile görüşerek borcunuzu tek çatı altından ödemek istediğinizi söylememiz gerekmektedir. Banka kredi kartı borcu için sizi uygun görürse tüm borçlarınızı ödemeniz için size kredi vermektedir. Böylece tüm borçlarınızı tek çatı altında toplanmış olur. Bu sayede tek bir bankaya borcunuz olmaktadır.

Kredi kartı borcu yapılandırması için geç kalmadan bir banka ile anlaşma yoluna gitmeniz kendi yararınıza olacaktır.

Kredi kartı yapılandırması gibi uzun ve yorucu işlemlerle uğraşmamak için kredi kartı ödemelerinizi zamanında yapmanız kendi yararınıza olacaktır. Ayrıca kredi kartı borcunuz  için başka bankalardan kredi kartı alarak da kredi borcunuzu ödemeye çalışmayın.

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde ev kredisi, konut kredisi ve peşinatsız ev kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Diğer Yazılarımızdan...

Geliri Olmayanlara Kredi Veren 5 Banka

Hangi Bankalar Geliri Olmayanlara  Kredi Veriyor? Gelir elde etmesi mümkün olmayanlara ve gelir elde etmesi …

2 yorumlar

  1. gülhan taluk ben kiredimi 72 ay istedim ığdır şubesinden kabul etmediler 48 ay yaptılar ve ben 6 ay ödedi defalarca söyledim ödiyemiyorum bu kırediyi 72 ay yapın ama kabu etmiyorla lüfen ilgilenin 72 ay yapsınlar ben ödüyeyim riski var söylüyorla ama 3 ev ipotek verdim 72 ay yapsalar ben rahatlıkla öderim

    • 21 Aralık 2016, 13:47
      gülhan taluk ben kiredimi 72 ay istedim ığdır şubesinden kabul etmediler 48 ay yaptılar ve ben 6 ay ödedi defalarca söyledim ödiyemiyorum bu kırediyi 72 ay yapın ama kabu etmiyorla lüfen ilgilenin 72 ay yapsınlar ben ödüyeyim riski var söylüyorla ama 3 ev ipotek verdim 72 ay yapsalar ben rahatlıkla öderim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir